מדד הבנקים עלה ב-1.6% בהובלת הפועלים ומזרחי טפחות

ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.7% ■ המסחר התנהל על רקע עונת הדו"חות והמשבר בקפריסין

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שבוע המסחר המקוצר בבורסה של תל אביב לרגל חג הפסח נפתח בעליות שערים קלות בהובלת מדד הבנקים על רקע המשך עונת הדו"חות והמשבר בקפריסין. בדרך כלל, החברות עם התוצאות הכי גרועות מחכות לשעות האחרונות של המסחר בשביל לפרסם את תוצאותיהם.

ביום חמישי דיווחו הבנקים הגדולים על תוצאותיהם הכספיות וכתוצאה מכך נפל מדד ת"א בנקים ב-1.7%. היום מתקן המדד בעלייה של 1.9%, בהובלת מניית בנק הפועלים, שעלתה ב-2.2% ומזרחי טפחות שעלתה ב-2.1%; מדד ת"א 25, שאיבד בשבוע שעבר 0.1%, אך עדיין עלה מתחילת השנה ב-4.5%, עלה היום ב-0.7%; מדד ת"א 100 נותר השבוע ללא שינוי. מתחילת השנה, הניב המדד למשקיעים בו תשואה של 5.3% והיום הוא עלה ב-0.7%; מדד נדל"ן 15 הוסיף 1.1%.

מדד התקשורת בלט בשבוע שעבר לאחר שעלה ב-4.6%. מתחילת השנה הוסיף לערכו המדד 6.4% וכעת הוא מטפס ב-0.6%. אג"ח מדדי התל בונד (20, 40, 60) נסחרים בעליות קלות של פחות מ-0.1%.

מדד ת"א ביטוח טיפס ב-1.9% בהובלת כלל עסקי ביטוח שטיפסה ב-3.3%, והראל והפניקס שהתחזקו ב-2.5%.

עוד בלטו במסחר מניית טאואר שירדה ב-4.23%. מניית מלאנוקס השילה מערכה 2.5%. פלוריסטם ירדה ב-1.9%. מנגד, מניית נפטא הוסיפה לערכה 4.3%.

בנק ישראל יפרסם אחר הצהריים את גובה הריבית במשק לחודשיים הקרובים. מרבית האנליסטים מעריכים כי הבנק המרכזי יותיר את הריבית ללא שינוי.

תעשיית קרנות הנאמנות גייסה השבוע כ-740 מיליון שקל, מתוכם רק 100 מיליון שקל בקרנות המסורתיות כך עולה מהנתונים אותם אסף בית ההשקעות מיטב. בעקבות כך נכסי הקרנות הכספיות נושקים ל-50 מיליארד שקל, זאת לאחר שרשמו צמיחה של מעל ל-14 מיליארד שקל מתחילת השנה.

קרנות האג"ח הכללי והקונצרני גייסו יחדיו רק 190 מיליון שקל מדובר על ירידה חדה של יותר מ-50% בקצב הגיוסיםהקרנות המנייתיות1 גייסו השבוע כ-110 מיליון שקל. מתחילת חודש מרץ גיסו הקרנות המנייתיות כ-360 מיליון שקל וסיכמו את החודש החזק ביותר מאז דצמבר 2010.

אסף שאול סמנכ"ל השקעות אלפא פלטינום קרנות נאמנות מעריך כי ריבית אפריל תשאר ללא שינוי. אומנם לדבריו ישנם מספר גורמים התומכים בהורדת הריבית כגון: התיסוף בשער הדולר והמשך המשבר באירופה. אך המשך עליית מחירי הדיור בבעלות (עלייה של 1.7%בינואר) וצפי להמשך פרסום של אינדיקטורים כלכליים חיובים במשק, יקשו מאוד על בנק ישראל להוריד את הריבית החודש".

"שוק המניות בישראל מדשדש גם תקופה סביב מדד 1250. להערכתנו, השוק עדיין מתומחר במחיר הוגן ומומלץ לאחזקה. באפיק הסולידי הסביר כי לא היו תנועות חדשות בשוק האג"ח נראה כי לעת עתה הסתיימו המימושים שראינו בשבוע שעבר באפיק, והשוק חזר להיסחר על מי מנוחות. תשואת האג"ח ל-10 שנים בארה"ב ירדה מעט בסוף השבוע ל-1.93%. הורדת הריבית הקרובה אם תהיה, היא גם האחרונה להערכתנו. אנו חוששים מעליית תשואות בעקום השקלי והצמוד לאור הסיכון מהמשך עליית תשואות באג"ח ל-10 שנים בארה"ב".

מעבר לים

בורסות וול סטריט, שרשמו ביום חמישי את הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט חודש, נסגרו ביום שישי במגמה חיובית בעקבות דו"חות כספיים חזקים של חברות בארה"ב, בהן נייקי, טיפאני ומיקרון.

עם זאת, בסיכום שבועי רשמו המניות בארה"ב שבוע שלילי ראשון זה ארבעה שבועות, על רקע חוסר הוודאות לגבי יכולתה של קפריסין לעמוד בתנאים לקבלת סיוע פיננסי בינלאומי שיסייע למדינה להימנע מחדלות פירעון. בורסות אירופה נסגרו היום בירידות בדרכן לשבוע שלילי ראשון מזה חודש.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.6%; מדד S&P 500 עלה ב-0.7%, אך ירד בסיכום שבועי ב-0.2% - ירידה שבועית ראשונה זה ארבעה שבועות, ושבוע שלילי שני בלבד השנה. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.7% אבל ירד השבוע .

במרכז המסחר

קבוצת דלק בבעלות יצחק תשובה סיימה את 2012 עם רווח נקי של 446 מיליון שקל - זאת בניגוד לחברות אחזקה אחרות, כגון החברה לישראל שבשליטת עידן עופר, שפרסמו דו"חות חלשים ל-2012. אמנם מדובר בירידה של כ-83%, אך הרווח ב-2011 כלל רוח חד פעמי מרכישת יחידות השתתפות כהן פיתוח ושיערוך יתרת ההשקעה ביחידות השתתפות לחיפושי גז ונפט אבנר בסך של כ-3.3 מיליארד.

מניית בבילון שהשילה מערכה שבוע שעבר 14.7%, ממשיכה לעורר עניין גם היום.

חברת חשמל פירסמה בסוף השבוע את הדו"חות הכספיים ל-2012, בהם היא רושמת הפסד של 679 מיליון שקל. עיקר ההפסד נרשם בשל ההצמדה השנויה במחלוקת של פנסיות העובדים למדד, לאחר שבמשך שנים נהנו העובדים מהסדר אחר, שבו קודמו בדרגות (ובשכר) גם בפנסיה. עלות ההסכם היתה 1.54 מיליארד שקל, הפסד חשבונאי שכן הכספים הופקדו כבר בקרן הפנסיה במשך השנים, וההסכם אושר בדיעבד.

מניית טבע נסחרת על רקע הידיעה כי ועדה מייעצת של רשות התרופות האירופית (EMA) המליצה לאשר את התרופה טקפידרה (Tecfidera), שהיא התרופה השלישית שניתנת בגלולה לטיפול בטרשת נפוצה, זאת בניגוד לקופקסון שניתנת בזריקה תת עורית פעם ביום. חברת ביוג'ן איידק שפיתחה את הטקפידרה ממתינה לתשובת רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לבקשתה לשווק את התרופה בארה"ב. תשובת ה-FDA אמורה להימסר בימים הקרובים, אבל לא יאוחר מה-31 במארס 2013.

ניירות הערך של חברת אי.די.בי אחזקות נסחרות על רקע הידיעה כי מחזיקי איגרות החוב סדרה ד' של החברה ייאלצו ללכת לקלפי שוב כדי להצביע האם הם מאשרים את דחיית תשלום הריבית בסך 65 מיליון שקל או שהם דורשים התחלת הליכים משפטיים נגד החברה. זאת לאחר שקרן הפנסיה גלעד הצביעה בטעות באופן שונה מכפי שתיכננה מראש.

אי.די.בי פתוח, החברה הבת, הצליחה להגיע להסכמות חדשות לגבי אמות המידה הפיננסיות שנקבעו בהלוואות אותם קיבלה מ-7 בנקים שונים. לחברה יינתן מרווח נשימה להגיע להסדר עם הבנקים עד מארס 2014.

סקיילקס הודיעה אתמול כי היא חייבת 1.5 מיליארד שקל למחזיקי איגרות החוב. בהודעה נמסר כי "קיים ספק להמשך פעילותנו כ 'עסק חי' ונזמן אסיפת מחזיקי איגרות חוב כדי לדון בהשלכות". החברה, המנוהלת על ידי יהל שחר ונמצאת בשליטת אילן בן דב, תיאלץ להסביר למחזיקים איך מספר חודשים ספורים לאחר עסקת הענק, בה עברה השליטה בפרטנר לאיש העסקים חיים סבן, החברה הינה חדלת פירעון.

איגרות החוב של אלביט הדמיה נסחרות על רקע דרישתו של בנק לאומי לשלם לו תוך 10 ימים חוב של 52 מיליון שקל. החברה מנועה מלבצע את התשלום בגין מסמך העקרונות עליו חתמה עם מחזיקי איגרות החוב. המסמך אוסר על החברה לבצע דיספוזיציה בנכסיה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker