נקודת אור לאורבוטק: חתמה על חוזים בהיקף 18 מיליון דולר

מדובר ב-18% מהיקף ההכנסות הרבעוניות של אורבוטק (בהתאם לרבעון הרביעי של 2012) ובנקודת אור חיובית להמשך ■ ההזמנות כוללות מערכות להדמיה ישירה בלייזר (LDI), מערכות לבדיקה אוטומטית אופטית (AOI) וכלים נוספים לייצור דיגיטלי

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

חברת אורבוטק, יצרנית מערכות הבדיקה האופטיות מיבנה, הנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 400 מיליון דולר וסובלת משוק מדשדש, הודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכמי מסגרת בשווי כולל של כ-18 מיליון דולר, עם שני יצרני מעגלים מודפסים (PCB) מובילים בטייוואן ובסין. מדובר ב-18% מהיקף ההכנסות הרבעוניות של אורבוטק (בהתאם לרבעון הרביעי של 2012) ובנקודת אור חיובית להמשך.

אורבוטק היא חברת היי־טק ישראלית שנוסדה ב-1981 בתמיכת חברת אורמת, והונפקה בנאסד”ק בגל השני של ההנפקות הישראליות ב-1984. החברה מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה אופטיות לגילוי פגמים בשלבי הייצור של מעגלים מודפסים ‏(לוחות המכילים רכיבים אלקטרוניים‏) - תחום המוגדר כ-PCB בידי החברה. תחום זה ספג ירידה של 20% ברבעון הרביעי ותרם 42 מיליון דולר להכנסות החברה.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

התחום השני שבו פועלת החברה הוא שיווק של מערכות בדיקה אופטיות לגילוי פגמים בשלבי הייצור של צגים שטוחים, כמו פלזמה, LCD וצגים של סמארטפונים - תחום המוגדר כ-FPD בידי החברה וחלקו הוא 12% מההכנסות. תחום זה הניב הכנסות של 18 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת 42 מיליון דולר ברבעון המקביל - ירידה של 60%.

הזמנות אלה, הכוללות מערכות להדמיה ישירה בלייזר (LDI), מערכות לבדיקה אוטומטית אופטית (AOI) וכלים נוספים לייצור דיגיטאלי, משקפות את מגמת הגידול בהיקפי ההשקעות ההוניות מצד לקוחות קיימים בטכנולוגיית החדשניות ביותר מבית אורבוטק, המשמשות לייצור מתקדם של מערכות PCB, המשמשות בייצור מכשירים אלקטרוניים מתקדמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker