לאומי לוחץ על זיסר: דורש מאלביט הדמיה 52 מ' ש' תוך 10 ימים

הבנק הבהיר כי הוא הקפיא חשבון של החברה בו מצויים 13 מיליון שקל ■ אם החברה לא תעביר לרשותו את הסכום, יקוזזו המזומנים מהקופה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בנק לאומי מעלה את הרף בלחץ על מוטי זיסר: הבנק, לו חייבת חברת אלביט הדמיה 60 מיליון שקל, שלח לחברה המנסה להגיע להסדר עם מחזיקי אגרות החוב שלה, מכתב בו הוא דורש כי תעביר תוך 10 ימים, עד סוף מארס 2013, 52 מיליון שקל בגין חובות עבר.

מוטי זיסרצילום: עופר וקנין

מסתמן כי הבנק, המנוהל על ידי רקפת רוסק עמינח, שהציג היום בדו"חות השנתיים ירידה של 50% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות, מנסה לשפר את הליכי הגבייה. הבנק מודע למצב הפיננסי החמור בו נמצאת החברה, והחליט לעמוד על זכויותיו באופן אקטיבי בטרם החובות יוגדרו כאבודים.

אלביט הדמיה חייבת כ-2.4 מיליארד שקל למחזיקי אגרות החוב שלה, בנוסף לחוב לבנק לאומי לחברה חוב גדול יותר של 240 מיליון שקל לבנק הפועלים, הנושה הגדול ביותר של החברה האם. אירופה-ישראל הפרטית, שבאמצעותה זיסר שולט באלביט הדמיה (כ-53%), חייבת לבנק הפועלים כ-850 מיליון שקל. הפועלים, שאינו מביע אמון בהסדר העקרונות אותו גיבשה אלביט הדמיה עם הקרנות הזרות יורק ו DK-Partneres, החליט להגיש בקשת פירוק לחברה האם בשביל להשתלט על הנכסים.

בהודעה לחברה הבהיר היום בנק לאומי כי הוא כבר שם ידו על היתרה בחשבונות המנוהלים אצלו, בהם מצויים מזומנים בגובה של 13 מיליון שקל. הבנק הודיע כי הוא מקפיא את החשבונות ולא ישחרר מהם כספים. עוד הודגש במכתב כי אם החברה לא תעביר אליו את הכספים הנדרשים בתוך עשרה ימים, הוא יאלץ לנקוט בכל הפעולות הנחוצות על מנת להגן על זכויותיו, כפי שמתאפשר לו בעקבות הסכמי ההלוואה עליהם חתמה החברה, המאפשרים לו לקזז סכומי כסף הנמצאים בחשבונות כנגד ההלוואה.

החברה פירסמה היום את העקרונות עליהם חתמה עם נציגות מחזיקי אגרות החוב בהם התחייבה לא לבצע כל שינוי ( דיספוזיציה בנכסי החברה או בנכסי חברת הבת). כתב ההתחייבות תקף ל-14 יום. במסמך החתום התחייבה החברה לשתף פעולה באופן מלא עם הנאמנים והנציגות כדי לאפשר חקירה נאותה בדבר מצבה הכספי, כך שניתן יהיה להגיע להסדר על כלל חובותיה.  

מאלביט הדמיה נמסר כי "החברה פועלת בימים אלו לאישור מתווה להסדר חוב. המתווה מיטיב עם כלל הנושים, בין היתר בכך שהוא מאפשר recovery מלא לבעלי החוב ומאפשר המשך פעילות עסקית של החברה. כמו כן, המתווה מהווה פתרון מהיר, פשוט וישים בסבירות גבוהה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker