צ'ק פוינט קילר: צפו בשלט חוצות של פאלו אלטו משמיץ את צ'ק פוינט

המלחמה העיקשת של ענקיות אבטחת המידע פאלו אלטו נטוורקס וצ'ק פוינט הישראליות הגיעה השבוע לנתיבי איילון ■ הקמפיין החדש של פאלו אלטו נוגע לדו"ח חדש שהוציאה חברת הייעוץ גרטנר

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

המלחמה העיקשת של ענקיות אבטחת המידע פאלו אלטו נטוורקס וצ'ק פוינט הישראליות הגיעה השבוע לנתיבי איילון. קמפיין חדש של פאלו אלטו הציב שלטים בחוצות איילון בסמוך לבניין של צ'ק פוינט עם הכיתוב הבא: "זה עתה עברתם את צ'ק פוינט. גם אנחנו - הוכתרנו שוב כחומת אש ארגונית מובילה". בצ'ק פוינט בחרו שלא להתייחס לדברים.

פאלו אלטו היא חברת אבטחת מידע שהקים הישראלי ניר צוק, ממייסדי צ'ק פוינט, שעזב את החברה בשנת 2005. שתי החברות פועלות בשוק חומות האש הארגוניות (Enterprise Network Firewalls) ומתחרות בשחקניות נוספות גדולות בזירה כמו ג'וניפר נטוורקס, סיסקו ופורטינט.

הקמפיין החדש של פאלו אלטו נוגע לדו"ח חדש שהוציאה חברת הייעוץ גרטנר, שדירגה את החברה של צוק במקום הראשון מבחינת חדשנות טכנולוגית. למרות הזוהר הקיים בתואר "חדשנות טכנולוגית", צ'ק פוינט עדיין שולטת ללא עוררין בשוק תכנות אבטחות המידע בעולם, הן מבחינת נתחי שוק והיקף מכירות והן מבחינת שווי השוק בבורסה. 

הקמפיין החדש של פאלו אלטו בנתיבי איילון

צ'ק פוינט מחזיקה בנתח של 40% משוק אבטחת המידע בעולם בעוד שנתח השוק של פאלו אלטו אינו עולה על 10%. עם זאת, קצב הצמיחה של פאלו אלטו גבוה משל צ'ק פוינט. פאלו אלטו רשמה זינוק של 70% בהכנסותיה ברבעון האחרון שהסתיים בסוף ינואר לסכום של 96.5 מיליון דולר. צ'ק פוינט לעומתה, רשמה עלייה מינורית של 3% בהכנסותיה לרבעון הרביעי של 2012 לסכום של 368 מיליון דולר. בנק סיטי גרופ צופה כי נתח השוק של פאלו אלטו יגיע ל-15% עד לשנת 2015. 

מאז הנפקתה ביולי 2012 רשמה מניית פאלו אלטו עלייה של 5%. שוויה בשוק מסתכם נכון להיום בכ-3.8 מיליארד דולר. מניית צ'ק פוינט לעומתה, נותרה ללא שינוי מאז יולי 2012 ובהסתכלות של 12 חודשים אחורה היא אף רשמה ירידה של 20%. שוויה בשוק מסתכם נכון להיום בכ-10 מיליארד דולר. 

בראיון קודם ל-TheMarker סיפר צוק על המוצר של פאלו אלטו נטוורקס והשוני שלו לעומת הפיירוול של צ'ק פוינט. "פיירוול הוא מוצר שאמור לבצע בקרת גישה לרשת הארגונית, לקבוע מי יכול לגשת ומי לא. אבל הפיירוול של ימינו משתמש בטכנולוגיה בת 15 שנה, שצ'ק פוינט המציאה וכולם העתיקו. לא פלא שטכנולוגיה בת 15 שנים לא עובדת כל כך טוב. היא זקנה", סיכם צוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker