רשות ני"ע דורשת מחברות ישראליות: "דווחו על חשיפתכן לקפריסין"

הרשות דורשת לדווח באופן מיידי על כל השפעה מהותית לשכנה מצפון ■ בשעות אלה מתכנס הפרלמנט הקפריסאי לדיון במס הפיקדונות השנוי במחלוקת

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

רשות ניירות ערך בראשותו של פרופ' שמואל האוזר דורשת הערב (ג') מהחברות הישראליות לדווח על השפעות מהותיות שעשויות להיות להן למשבר הפיקדונות בקפריסין.

בהודעת הרשות נכתב: "בשים לב להתפתחויות שחלו במהלך הימים האחרונים בכל הנוגע לתוכנית החילוץ של האיחוד האירופי בקשר עם מערכת הבנקאות בקפריסין, והאפשרות המסתמנת לפיה ייתכן מיסוי של פיקדונות המופקדים בבנקים בקפריסין, הרי שעל חברות שמושפעות באופן מהותי מהשינויים האמורים לתת גילוי במסגרת הדו"חות העתיים, ברוח האמור בהודעת הרשות בדבר שינויים בסביבה הכלכלית, בשינויים המחויבים".

צילום: רויטרס

חבילת החילוץ של קפריסין מוערכת ב-10 מיליארד יורו והיא כוללת מס חד פעמי של 9.9% על פיקדונות של יותר מ-100 אלף יורו בבנקים בקפריסין, ומס של 6.75% על פיקדונות קטנים יותר, כך לפי גורמים באיחוד האירופי. לפי הערכות מסוימות, שיעורים אלה לא ישתנו גם אם בעלי פקדונות של פחות מ-20 אלף יורו יקבלו פטור. הערכות אחרות הן שהמס על המדרגה העליונה יועלה ל-12.5%.

בשעות אלה מתכנס הפרלמנט הקפריסאי לדיון במס הפיקדונות השנוי במחלוקת. מוקדם יותר נפגש נשיא קפריסין עם ראשי הסיעות בפרלמנט, בניסיון להחליט אם לקיים הצבעה על מס הפיקדונות ועל חבילת החילוץ האירופית. לפי דיווחים, אין לממשלה כעת תמיכה רחבה דיה להעברת חבילת החילוץ, וככל הנראה כלל המפלגות - בהן גם מפלגתו של הנשיא - מתכוונות להימנע בהצבעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker