אורן פרוינד

בדיון שיתקיים הערב בביהמ"ש המחוזי בניו יורק צפויה ההנהלה הנוכחית של אמפל להתפטר מתפקידה. מהלך זה היה צפוי וידוע, לאחר שמינו לפני שבוע מחזיקי האג"ח הנהלה חדשה מטעמם.

עוד לפני חודש, הודיעה ההנהלה הנוכחית של אמפל על הסכמה עקרונית לפרוש מתפקידה. ואולם עיכוב באיתור ההנהלה החדשה עיכב את הפרישה הפורמלית. למרות ההסכמה העקרונית לפרישה, דורש מימן, בעל השליטה בחברה, המכהן גם כמנכ"ל, יו"ר דירקטוריון ונשיא החברה, אישור מיוחד מביהמ"ש בניו יורק לקבל את מסמכיו האישיים ממחשבי החברה שחלקם נוגעים לעסקיו הפרטיים בחברת מרחב. זאת לנוכח העובדה שלאמפל ולמרחב (חברה פרטית של מימן) שרת מחשבים משותף.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

בשלב זה, מנוע מימן מלבצע כל פעולה במחשבי אמפל שכן הדבר דורש אישור של ועדת הנושים (מחזיקי האג"ח) לאור העובדה שהחברה מצויה בהליך של הקפאת הליכים (Chapter 11) בארה"ב. לפי שעה וועדת הנושים, הכוללת את עו"ד אריה דנציגר עו"ד עופר שפירא ועו"ד דן עופר, מתנגדת לבקשתו של מימן.

כפי שנחשף ב-The Marker לפני שבוע, מחזיקי האג"ח כבר בחרו הנהלה חדשה לאמפל. משה אינגביר, לשעבר מנהל מערך אשראים מיוחדים בבנק לאומי, יכהן כיו"ר דירקטוריון החדש של אמפל. שלומי קלסי, לשעבר בכיר בבנק פיתוח לתעשייה, ימונה ככל הנראה לקצין לביצוע ההסדר (Chief Restructuring Officer) שיהווה מעין נאמן לנכסי אמפל עד שימונה דירקטוריון חדש לחברה.

הצרות של אמפל, חברת האחזקות שיוסי מימן רכש לפני עשור ממשפחת שטיינמץ תמורת 83 מיליון דולר, החלו בסוף 2011 עם התמוטטות שלטונו של חוסני מובארק במצרים. פרויקט צינור הגז, שאליו היא נכנסה תחת חברת EMG, סבל מפיצוצים חוזרים ונשנים ועיכב את זרימת הגז מעבר למה שציפתה ההנהלה. כתוצאה מכך, רשמה אמפל ירידות ערך משמעותיות בשנה האחרונה, והצורך לשרת חובות של 900 מיליון שקל למחזיקי האג"ח נעשה כבד על כתפיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker