אושרה תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד חברת פינרוס

התובעים טענו שבעלי השליטה בפינרוס ומנהליה לא עשו את הנדרש כדי למנוע מהמניות לעבור לרשימת השימור של הבורסה, ובכך פגעו בשוויין ובציבור המשקיעים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השופטת רות רונן מבית המשפט המחוזי בתל אביב אישרה תביעה ייצוגית שהוגשה נגד חברת פינרוס שעיקר עיסוקה, באמצעות החברה הבת אוטוורקס (37.5%), הוא יבוא, סחר ושיווק של חלקי חילוף לרכב ומתן ייעוץ וניהול.

התובעים הייצוגיים הגישו ב-2011 בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד פינרוס בטוענה כי החברה לא עשתה את הנדרש ממנה כדי למנוע ממניות החברה לעבור ולהיסחר ברשימת השימור של הבורסה. התובע, איש עסקים שב-2005 רכש 1,400 מניות של פינרוס, טוען כי לאחר שבעלי השליטה בחברה, בני משפחת וינקלר, לא הצליחו לרכוש את מניותיה בהצעת רכש ב-2009 ולהפוך אותה לפרטית, הם החליטו לגרום לה להימחק מהבורסה בדרכים אחרות.

אורי וינקלרצילום: דודו בכר

פינרוס החזקות היא חברה ציבורית שעיקר עיסוקה, באמצעות החברה הבת אוטוורקס (37.5%), הוא יבוא, סחר ושיווק של חלקי חילוף לרכב ומתן ייעוץ וניהול. היא מחזיקה ב-5.8 מיליון מניות (65%) של החברה הבת.

התובע טוען כי זכויות קבוצת בעלי מניות המיעוט בחברה קופחו בכך שבכירי החברה לא עשו את הדרוש כדי למנוע כניסת המניות של החברה למסחר ברשימת השימור. בכך, לטענתו, הם פגעו בסחירותן ובשוויין של מניות החברה. לטענתו, בעלי השליטה בחברה גם הפרו את חובתם לנהוג בתום לב ובדרך המקובלת כלפי בעלי מניות המיעוט בחברה, ולהימנע מקיפוחם.

התובע הייצוגי יוצג על ידי עורכי הדין אהוד ארד וענבל אביעד ממשרד ארד ושות'.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker