הרצל חבס לבעלי האג"ח: "אין לי כסף"; המוסדיים: "תפסו אותנו עם המכנסיים למטה"

בכיר בקרב המוסדיים: "אם חבס לא יזרים כסף אנחנו לא נדבר איתו וניקח את החברה; הערכנו כי החברה תיכנס לבעיה תזרימית רק בשנת 2014, זאת היתה הפתעה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרצל חבס מודה שאין לו כסף. "אם היתה לי אפשרות להעביר לחברה את הכספים הנדרשים הייתי עושה זאת באופן מיידי, אך אין לי". כך אמר היום הרצל חבס, בעל השליטה בחברת חבס שהודיעה באחרונה כי אינה יכולה לעמוד בתשלומים למחזיקי איגרות החוב שלה ונדרשת להסדר .

חבס הגיע לפגישה עם נציגי המוסדיים במטרה לנסות למזער את הנזקים של החברה אשר נכנסה רשמית להליך של הסדר חוב. נציגי הגופים שלא הספיקו להיפטר מהאג"ח - יובנק, איילון, פניקס, מיטב, מגדל שוקי-הון, פסגות, הראל, איביאי, כלל והלמן אלדובי - הגיעו לאסיפה אשר נערכה במלון סיטי ברחוב מאפו בתל אביב על מנת לשמוע את תוכניתו של בעל השליטה להצלת החברה.

הרצל חבסצילום: עופר וקנין

"אני מחוייב לחלוטין לעשות הכל ולהגן על הנכס החשוב של החברה החזקה במניות NSI. אני מחוייב בטיפול אישי מול הבנקים בהולנד על מנת לבצע רה-ארגון בהלוואות", ציין חבס.

בכיר בקרב המוסדיים הסביר לפני האסיפה: "אם חבס לא יזרים כסף אנחנו לא נדבר איתו וניקח את החברה. זו פעם ראשונה שמצליחים לתפוס את כל המוסדיים עם המכנסיים למטה לפני שהספיקו להיפטר מהסחורה שנקלעה לצרות. אנחנו הערכנו כי החברה תיכנס לבעיה תזרימית רק בשנת 2014, זאת היתה הפתעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker