שוק ההון החיובי ב-2012 עזר לכלל ביטוח לסיים את השנה ברווח

החברה דיווחה הבוקר על תוצאותיה הכספיות לשנת 2012 ובו היא מראה רווח של 145 מיליון שקל לעומת הפסד של 127 בתקופה המקבילה אשתקד

אסא ששון

כלל ביטוח, שבניהולו של איזי כהן, פתחה את עונת הדו"חות של חברות הביטוח. החברה פירסמה הבוקר את הדו"ח השנתי שלה לשנת 2012, והיא מדווחת כי הרווח הכולל לאחר מס לבעלי המניות (הכולל את תוצאות דוח רווח והפסד ואת השינויים בקרנות ההון הכלולים ברווח הכולל האחר) הסתכם בכ-145 מיליון שקל בהשוואה להפסד של כ-127 מיליון שקל בשנת 2011.

דירוג שכר המנהלים בחברות הציבוריות

מנכ"ל כלל ביטוח, איזי כהןצילום: עופר וקנין

את עיקר העלייה ברווח מייחסת החברה לעליות השערים בשווקי ההון בשנת 2012, שהשפיעו הן על רווחי הנוסטרו והן על חזרה לגבייה של דמי ניהול משתנים בפוליסות ביטוח חיים המשתתפות ברווחים. החברה לא רוותה נחת מהפעילות במגזר הפיננסים (כלל פיננסים שנמכרה בתחילת השנה לחברת הראל) שהסבה לה הפסד של כ-100 מיליון שקל מהפחתות נכסים בלתי-מוחשיים, מחיזוק העתודות בביטוח כללי כתוצאה מהפחתת ריבית ההיוון וכן מחיזוק העתודה לגמלאות בענף ביטוח חיים.

מניית כלל ביטוח הניבה למשקיעים בשנת 2012 תשואה של 13.9%, תשואת חסר לעומת תשואת מדד חברות הביטוח שעמד על 15.1% ב-2012. למרות תשואת החסר, צפוי מנכ"ל החברה הפורש, שי טלמון, ליהנות מעלות שכר של 4.6 מיליון שקל שמתוכו כ- 1.7 מיליון שקל מהווה מענק בגין שנת 2012.

טלמון ניצב בראש רשימת מקבלי השכר הגבוה בחברה. אחריו ממוקם רונן ויסברג, מנכ"ל כלל פיננסים בטוחה ברוקראז, שעלות שכרו הסתכמה ב-3.6 מיליון שקל אך רק 748 אלף שקל שולמו כשכר והיתרה (2.9 מיליון שקל) שולמה כדמי ניהול עבור שרותיו כמנכ"ל. שיטת תשלום זו מכונה חברות ארנק ומאפשרת לשכירים לשלם פחות מס הכנסה. עלויות השכר של חמשת הבכירים הסתכמו בשנת 2012 ב-17 מיליון שקל.

מניית כלל ביטוח בשנה האחרונה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker