פרסום ראשון |

אמפל נגד דיסקונט: שווי גדות מעל 70 מ' ד' - בטלו העיקול

שבוע ימים לאחר שהעניק ביהמ"ש המחוזי בת"א צו עיקול זמני על חשבונות הבנק של אמפל לידי בנק דיסקונט, הגישה היום אמפל בקשה דחופה לביטול העיקול ■ מהבקשה עולה כי אמפל ביצעה הערכת שווי מעודכנת למניות החברה הבת שלה גדות מכליות

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

שבוע ימים לאחר שהעניק ביהמ"ש המחוזי בת"א צו עיקול זמני על חשבונות הבנק של אמפל לידי בנק דיסקונט, המחזיק בחוב של 64 מיליון דולר, הגישה היום אמפל בקשה דחופה לביטול העיקול. הטענה המרכזית של אמפל: "שווי מניות גדות מכליות המצויות בידי הבנק עולה על 70 מיליון דולר וישרת ללא ספק את החוב הנותר לחברה".

מהבקשה עולה כי אמפל ביצעה הערכת שווי מעודכנת למניות החברה הבת שלה גדות מכליות. בבקשה נכתב כי "לפי הערכת המבקשת (אמפל), המבוססת על מיטב שיפוטה ועל משא ומתן שניהלה להכנסת משקיע לגדות, ואשר ידועה לבנק היטב, שוויין של מניות גדות במכירה על ידי כונסי הנכסים עומד על למעלה מ-70 מיליון דולר. כאשר השווי האמיתי של המניות, אילו הבנק לא היה מתערב באופן פסול בניסיונותיה של המבקשת בעניין זה, אף עולה על 80 מיליון דולר", כתבה אמפל בבקשה.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

גדות עברה לרשותו של בנק דיסקונט לפני שלושה חודשים מאחר שאמפל לא עמדה בהחזרי הלוואות שיתרתן 64 מיליון דולר, שלקחה לצורך הרכישה של החברה ב-2007. מאז ועד היום פועל דיסקונט למכירת המניות. ההתעניינות במכרז למכירת חברת גדות מיכליות בתחילת ינואר היתה רבה. ל-TheMarker נודע כי לקו הגמר הגיעו ארבע חברות: שפיר הנדסה, אמבלייז, כימוביל וקרן ההשקעות האמריקאית קרטיז'ן.

עוד כתבה אמפל בבקשה כי "בעטיו של צו העיקול, המבקשת לא תוכל להמשיך לקיים את פעילותה השוטפת, שכן לא יהיה באפשרותה לקיים את התחייבויותיה השוטפות לעובדיה, לספקיה ולצדדים שלישיים, בהיקף כולל של מאות אלפי דולר בחודש".

מחזיקי האג"ח של אמפל, המחזיקים בחוב מוטל בספק של 900 מיליון שקל, דווקא תומכים בבקשה של אמפל: "הפעולה של דיסקונט היא לנסות לקבוע עובדות בשטח לפני שמחזיקי האג"ח תופסים את הבעלות בחברה", אומר הערב עו"ד עופר שפירא, המייצג את מחזיק האג"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker