זליכה: זהר גושן איפשר לדנקנר למשוך מיליארדים בדיבידנד בתכסיסים ואח"כ הלך לעבוד אצלו

החשב הכללי לשעבר טוען כי במשך שנים חילקה החברה דיווידנדים לבעלים, למרות הפסדים שספגה בפועל; "יו"ר רשות ני"ע הנוכחי, שמואל האוזר, הפסיק את התעלולים האלה כשנכנס התפקיד. אני שואל את עצמי, איפה היה היו"ר הקודם?"

איתי טרילניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ימים ספורים לאחר החתימה על הסדר החוב באי.די.בי, החייבת למחזיקי האג"ח שלה 1.8 מיליארד שקל, טוען החשב הכללי לשעבר, ירון זליכה, כי במשך שנים חילקה החברה דיווידנדים לבעלים, למרות הפסדים שספגה בפועל. "כתבתי חוות דעת של 100 עמודים על התכסיסנות של אי.די.בי - ביצוע פעולות שמשמעותן הכלכלית שולית כדי לעבור מתקן חשבונאי אחד לאחר, באופן שיאפשר להם לחלק רווח", אמר זליכה.

לדבריו, "בנטרול הפעולות האלה, אי.די.בי הפסידה רוב השנים. הם ביצעו פעולות הפסדיות כדי להגיע לרווח חשבונאי. אלה היו עשרות פעולות. איפה היה יו"ר רשות ניירות ערך? ‏(זוהר גושן, שכיהן בתפקיד ב-2008-2011‏)".

ירון זליכהצילום: דודו בכר

זליכה אמר את הדברים בכנס תשתיות להתייעלות אנרגטית, שנערך בתל אביב. הוא הוסיף: "היו"ר הנוכחי, ידידי שמואל האוזר, הפסיק את התעלולים האלה כשנכנס התפקיד. אני שואל את עצמי, איפה היה היו"ר הקודם?" זליכה, הטוען דרך קבע כי אנשי האוצר מושפעים בהחלטותיהם מאפשרויות התעסוקה שלהם בקבוצות הגדולות במשק, הוסיף: "זמן קצר אחרי שסיים את תפקידו, ואני חלילה לא מטיל דופי במעשיו, גושן הלך לעבוד עם אי.די.בי".

זליכה התכוון לדמי התיווך שקיבל גושן במכירת המ־לט של דסק"ש לקרן פימי, אף שהוא בעצמו קידם את המכירה דווקא לקרן פורטיסימו. אף שהמ־לט לא נמכרה לקרן שמולה עבד גושן החליטה דסק"ש, מולה היה חתום גושן על הסכם בלעדיות, לשלם לו דמי תיווך. "כמי שעובד בתחום, אני יודע שאתה לא תמיד מקבל את שכרך בעסקות האלה", אמר זליכה. "והוא קיבל דמי תיווך על עסקה, כשלא הוא הביא את הגורם הרוכש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker