הג'וב החדש של שלמה ינאי: סגן יו"ר קרן רוטשילד קיסריה

ינאי גבר על מועמדותם של דליה איציק, שלום שמחון ויעקב אדרי ■ הוא יחליף את עו"ד דוד אפרתי שיפנה את כיסאו בתחילת אפריל ■ ינאי: "אעשה כמיטב יכולתי להגשמת תרומתה ארוכת השנים של הקרן לחברה הישראלית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

שלמה ינאי, אלוף צה"ל לשעבר ומנכ"ל חברת טבע ב-2007-2012, מונה הערב לתפקיד סגן וממלא מקום יו"ר קרן רוטשילד קיסריה במקומו של עו"ד דוד אפרתי. כך הודיעו היום (ש') הברונית אריאן והברון בנימין דה רוטשילד בהודעה לעיתונות. המינוי ייכנס לתוקפו ב-1 באפריל 2013.

תהליך הבחירה נוהל במשך כארבעה חודשים שבהם הוצגו ונשקלו מועמדויות של עשרות מועמדים, לרבות בכירים במגזר הציבורי, הפוליטי והעסקי. בין המועמדים שנבחנו: דליה איציק ויעקב אדרי מקדימה ושלום שמחון מתנועת העצמאות. ועדת האיתור  כללה את ד"ר תדהר (דרי) שלון, גיא סבירסקי, גיל קינן, מנכ"ל מכון קינן שפי ופרקליט משפחת רוטשילד, עו"ד אלון פומרנץ ממשרד ליפא מאיר ושות'.

שלמה ינאי

קרן קיסריה נוסדה ב-1962 על ידי הברון המנוח אדמונד דה רוטשילד, נכדו של הנדיב הידוע. משפחת רוטשילד העבירה לאחר הקמת המדינה את אדמותיה ששטחן 550 אלף דונם למדינת ישראל ללא תמורה. בסוף שנות ה-50 העבירה משפחת רוטשילד את יתרת אדמותיה בקיסריה (30 אלף דונם) לקרן והזמינה את המדינה להיות שותפה בקרן כדי לבנות יישוב ולתמוך בהשכלה הגבוהה.

משפחת רוטשילד, שהעבירה למדינה עם הקמתה את השטחים שנרכשו על ידה בתקופת המנדט הבריטי, הגיעה לסיכום עם הממשלה שלפיה הקרן תשאיר בבעלותה, כחוכרת, את שטחי קיסריה ותהיה אחראית על פיתוח האזור, ואף תקבל פטור ממס בגין רוב פעילותיה. בתמורה, הוסכם כי הקרן תעביר את רווחיה מהפעילויות בקיסריה, בהן מכירת מגרשים, הכנסות מעסקים, ותיירות ונופש, לקידום ההשכלה הגבוהה בישראל.

לקרן שתי חברות בנות - החברה לפיתוח קיסריה, האחראית על פיתוח העיר ואתרי הנופש שבה; וחברת הנכסים, האחראית על אזור התעשייה בעיר. ינאי ישמש כסגן וכממלא מקום יו"ר גם של חברות אלו.

ינאי שימש בין 2007 ל-2012 כמנכ"ל חברת טבע, וקודם לכן היה מנכ"ל חברת מכתשים אגן ודירקטור בבנק לאומי. קודם להצטרפותו למגזר העסקי שירת בצה"ל בתפקידים שונים כולל ראש אגף תכנון ואלוף פיקוד הדרום. שלמה ינאי הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה וכלכלה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בניהול משאבים לאומיים מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בארה"ב.

הברון בנימין דה רוטשילד מסר על המינוי: "למשפחתי היסטוריה ומסורת ארוכה של למעלה מ-100 שנים של מעורבות פעילה ותרומה להקמתה של מדינת ישראל, לבניינה ולשגשוגה המתמשך. אשתי ואני בטוחים כי יכולותיו וניסיונו המגוון ויוצא הדופן של שלמה ינאי יתרמו להצלחתה המתמשכת של קרן רוטשילד קיסריה ולאתגרים העומדים בפניה. אנו מאחלים לשלמה הצלחה במילוי המשימה החשובה שנטל על עצמו. אנו מבקשים להודות לעו"ד דוד אפרתי על תרומתו לקרן במהלך ארבע השנים האחרונות".

שלמה ינאי מסר: "אני מודה לברונית אריאן ולברון בנימין דה רוטשילד על האמון והבחירה בי. אני רואה בתפקיד שליחות ציבורית חשובה ואעשה כמיטב יכולתי להגשמת יעדיה החשובים של קרן רוטשילד קיסריה ותרומתה ארוכת השנים לחברה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker