יוסי מימן שילם חוב אישי: מבקש לסגור הליכי פשיטת הרגל נגדו

בבקשה לשופטת ורדה אלשיך כתב עורך דינו: "הצדדים מתכבדים להודיע לביהמ"ש כי הגיעו להסדר מחוץ לכותלי ביהמ"ש במסגרתו נפרע החוב למבקש באופן סופי ומוחלט"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

איש העסקים יוסי מימן, בעל השליטה בחברה הבורסאית אמפל ובערוץ 10, מבקש הבוקר מביהמ"ש המחוזי בת"א לסגור את תיק התראת פשיטת הרגל שנפתח נגדו לפני שבועיים. מימן מבקש לסגור את התיק לאחר ששילם חוב של מיליוני שקלים בודדים לנושה ששמו לא הותר לפרסום.

בבקשה לשופטת ורדה אלשיך כתב עורך דינו של מימן: "הצדדים מתכבדים להודיע לבית המשפט כי הגיעו להסדר מחוץ לכותליו, במסגרתו נפרע החוב למבקש באופן סופי ומוחלט. לפיכך, מתבקש בית המשפט לסגור את התיק ללא צו הוצאות". 

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

לפני שבועיים הורתה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, על מתן צו התראה על פשיטת רגל למימן. השופטת דנה בבקשה בעקבות בקשה של נושה אישי של מימן, וציינה כי בנסיבות המקרה הונחו בפניה טענות כבדות משקל. עם זאת, השופטת ציינה כי כל פרט מתוך הבקשה, כולל זהותו של הנושה, יהיו חסויים.

בד בבד, מכינים בימים אלו מחזיקי האג"ח של אמפל תביעה אישית נגד מימין בגין הלוואה של 23 מיליון דולר (בתוספת ריבית) שלקח לצורך פרויקט האתנול בקולומביה. מחזיקי האג"ח שלחו למימן מספר דרישות להחזר ההלוואה, אולם, לפי שעה מימן אינו מראה סימנים כי הוא מתכוון להחזיר את הכסף כל כך מהר. 

מקורב למימן מסר בתגובה: "מלכתחילה היה ברור כי הנושא יסתדר ועל כן המדובר היה בבקשה קנטרנית - ובמיוחד נוכח העובדה כי 95% מהחוב כבר שולם. מימן אינו מתנגד לחשיפת פרטי הפרשה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker