קרן LATA רוכשת מזלקינד מקבצי דיור בתמורה ל-30 מיליון דולר

החברה צפויה לרשום בגין העסקה רווח של 20-9 מיליון דולר, אשר יירשם בדו"חותיה הכספיים של החברה החל מהרבעון הראשון של 2013

אורן פרוינד

קבוצת אלקו החזקות, קונצרן החברות של גרשון זלקינד השולט בחברות אלקטרה ואלקטרה נדל"ן, הודיעה הבוקר על הסכם למכירת נכסי חברת הניהול של ELR (חברה בת של אלקו) לידי קרן הריט האמריקאית Landmark Apartment Trust Of America (LATA, בתמורה לסכום של 26-19 מיליון דולר. הקרן עצמה מוחזקת על ידי החברה באמצעות ELR בשיעור של כ-26.4%.

כמו כן, ELR תהיה זכאית לתמורה נוספת במקרה שבו תרכוש נכסים בתקופה של עד שנה ממועד החתימה, וניהולם יבוצע על ידי LATA. החברה מעריכה, כי סך התמורה במקרה זה צפוי להגיע לכ-30 מיליון דולר (כ-4-3 מיליון דולר נוספים).

חברת הניהול מנהלת כיום 26,362 יחידות דיור, מרביתן בבעלות משותפת של חברות מקבוצת אלקו ומשקיעים נוספים, כאשר 3,600 מתוכן בבעלות צדדים שלישיים. בגין מימוש הנכסים, צפויה החברה לרשום רווח כולל בסך של 20-9 מיליון דולר, אשר יירשם בדו"חותיה הכספיים של החברה החל מהרבעון הראשון של 2013. התמורה תשולם במניות LATA בשטר הון ובמזומן.

גרשון זלקינד

בחודש אוגוסט 2012 חתמה אלקו על הסכם, במסגרתו מוזגה חלק מפעילותה של ELR עם חלק מפעילותה של קרן הריט האמריקאית ATA) Apartment Trust of Americaa). המיזוג יצר את קרן הריט האמריקאית Landmark Apartment Trust Of America ( LATA ). על פי תנאי העסקה, ELR, המוחזקת על ידי אלקו בשיעור אפקטיבי של 90%, העבירה אל ATA סך כולל של 15 מקבצי דיור בהיקף של 4,635 יחידות דיור, וקיבלה בתמורה מניות של כ-26.4% (כ-23.3% בדילול מלא) ממניותיה של ATA לאחר העסקה, ובכך הפכה לבעלת המניות האפקטיבית הגדולה בחברה.

"ELR מוסיפה להתרחב ולהוות גורם משמעותי בשוק מקבצי הדיור בארה"ב. בהתאם לעסקה עליה הכרזנו בחודש אוגוסט 2012, אנו שמחים להודיע היום על השלמת השלב השני בעסקה, אשר מציף ערך נוסף בחברה ומעלה את שווייה", ציין אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו החזקות. "אנו ממשיכים לאתר הזדמנויות שיאפשרו לנו בעתיד להפוך את ELR לנכס סחיר נוסף של קבוצת אלקו, וממשיכים ליהנות מהביקוש הגובר בשוק השכירות בארה"ב".

אלקו לנדמרק רזידנטל (ELR) הוקמה בשנת 2008 בעקבות חתימת הסכם בין אלקו החזקות לבין לדנמארק האמריקאית כדי לנצל את ההזדמנויות שנוצרו בשוק מקבצי הדיור מסוג Multi-family כתוצאה ממשבר הסאב-פריים, והיא פועלת לאיתור ורכישה של מקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב. החברה פועלת לאיתור מקבצי דיור ולהשבחתם בדרך של שדרוג איכות הנכסים והעלאת דמי השכירות, ופועלת במקביל למימוש מקבצים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם.

אלקו החזקות מחזיקה ב-90% ממניות החברה וג'ו לובק מחזיק ב-10% מהמניות. על פי יחס זה, הם מזרימים גם את ההון לצורך כל עסקת השקעה. לובק הינו בעל ניסיון של יותר מ-15 שנה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, ותחת ניהולו רשמה החברה תשואה שנתית פנימית ממוצעת (IRR) דו ספרתית במשך כל שנות פעילותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker