היורו בשפל של שנתיים: ירד ב-0.1% ונחתם ברמה של 4.78 שקלים

הדולר עלה ב-0.2% ונחתם ברמה של 3.7 שקלים לדולר ■ פריימן: "הדולר צפוי להמשיך ולהיחלש בזירה המקומית"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

היורו מתבצר בשפל של שנתיים ברמה של 4.78 שקלים - ירידה של 0.1% מאתמול. הדולר עלה ב-0.2% ונחתם ברמה של 3.7 שקלים לדולר. בעולם נסחר הדולר ללא שינוי מהותי ברמה של 1.3 דולרים ליורו.

לדברי יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, "במסחר המקומי הדולר ממשיך להיסחר בתחום שערים צר של 3.67-3.73 שקלים לדולר. להערכתנו, הדולר צפוי להמשיך ולהיחלש בזירה המקומית, תוך שהתחזקות הדולר אל מול המטבעות המרכזיים בעולם, לצד החשש מהתערבות בנק ישראל, ממצים את פוטנציאל הייסוף בטווח המיידי.

"על רקע ההערכה כי אירופה צפויה להראות סימני התאוששות במחצית השנייה של 2013 על פי התחזית של הבנק המרכזי באירופה (ECB), צפוי היורו בטווח הבינוני להתחזק אל מול הדולר ובזירה המקומית עשוי לתרום לייסוף השקל".

פריימן התייחס לנתוני המקרו החיוביים שמצביעים על התאוששות בכלכלה העולמית: "הנתונים המתפרסמים באוסטרליה שמורים כי גם שם, בדומה לארה"ב, חלה ירידה בשיעור האבטלה ל-5.4%, לצד העלייה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה 65.3%, מאשרים את ההערכות לפיהן הפעילות הכלכלית באסיה מורה על מגמה של התאוששות אטית ומתמשכת בפעילות הכלכלית. את תשומת הלב ימשכו היום נתוני התעסוקה באירופה הצפויים להמשיך ולהורות על הרעה. כמו כן, צפויים להתפרסם היום נתוני התעסוקה ומאזן התשלומים בארה"ב, לצד מדד המחירים ליצרן הצפוי להורות על עלייה בפברואר בשיעור של 0.7%".

דולר/יורו
שקל/יורו
שקל/דולר

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker