ת"א סיימה בעליות קלות: בזק הגיבה לדו"חות בעלייה של 2.5%

ת"א 25 סיים ללא שינוי ובסיכום שבועי עלה ב-1% ■ כלכלית ירושלים הגיבה למינוי המנכ"ל החדש בעלייה של 5.5% ■ מחר יתפרסם מדד המחירים לצרכן

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

המסחר בתל אביב נחתם ביציבות תוך נטייה לעליות שערים קלות על רקע עליות השערים אמש בוול סטריט. שטף של דו"חות כספיים זרם הבוקר לבורסה, שעה שהמועד האחרון לדיווח מתקרב ומרבית החברות הישראליות טרם דיווחו. מניית בזק הגיבה לדו"חות הכספיים בעלייה של 2.5%. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.1 מיליארד שקל. מחר (ו') יתפרסם מדד המחירים לצרכן. 

מתחילת השנה רשם מדד ת"א 25% (מעו"ף) תשואה של 4.6%. המדד האמריקאי המקביל לו, S&P 500, רשם תשואה של 9% מתחילת השנה. לפיכך, ת"א 25 רחוק בכ-4% מהמדדים בוול סטריט.

ת"א 25 סיים ללא שינוי, כשבסיכום השבועי עלה המדד ב-1%; ת"א 100 נחתם בעלייה של 0.1% ובסיכום שבועי עלה ב-0.7%; ת"א בנקים נחלש ב-0.9% ומדד נדל"ן 15 הוסיף 0.3% לערכו. בגזרת המניות, בלטה מניית כלכלית ירושלים, שהוסיפה 5% לערכה על רקע מינוי מנכ"ל חדש. 

המכירות הקמעונאיות בארה"ב צמחו בשיעור החד מזה חמישה חודשים

המכירות הקמעונאיות בארה"ב גדלו בשיעור החד ביותר זה חמישה חודשים, מחירי היבוא לארה"ב זינקו בשיעור החד ביותר זה שישה חודשים והמלאי העסקי גדל בשיעור יותר מכפול מהתחזיות - כך לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו אתמול בארה"ב.

המכירות הקמעונאיות בארה"ב גדלו בפברואר בשיעור החד ביותר זה חמישה חודשים לאחר ששיפור במצב שוק התעסוקה ובשווי משקי הבית בארה"ב האפיל בהשפעתו על הכבדת נטל המס. המכירות הקמעונאיות גדלו ב-1.1% בפברואר - העלייה החודשית החדה ביותר זה חמישה חודשים וחודש חיובי רביעי ברציפות - לאחר גידול של 0.2% בינואר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 0.5% בפברואר, לאחר גידול של 0.1% שעליו דווח במקור בינואר.

מחירי היבוא לארה"ב עלו בפברואר בשיעור החד ביותר זה שישה חודשים בעקבות זינוק במחירי יבוא האנרגיה. מחירי היבוא עלו בחודש שעבר ב-1.1% בהמשך לעלייה של 0.6% בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.5%. מחירי הנפט המיובא קפץ בחודש שעבר ב-5.2% לעומת החודש הקודם, הזינוק החד ביותר מאז אוגוסט. לעומת פברואר 2012, ירדו מחירי היבוא בארה"ב ב-0.3% - פחות מתחזית האנליסטים לירידה של 0.7%. מחירי היצוא ארה"ב עלו בפברואר ב-0.8% לעומת החודש הקודם, לאחר עלייה של 0.3% בינואר. כלכלנים צפו עלייה של 0.3%.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: המלאי העסקי בארה"ב גדל בינואר ב-1% לאחר עלייה של 0.3% בדצמבר. כלכלנים צפו גידול של 0.4% לאחר עלייה של 0.1% שעליה דווח במקור בדצמבר.

מניות במרכז

יצרנית ציוד התקשורת אורכית שידעה ימים יפים יותר דיווחה למשקיעים כי היא עתידה לקבל 8 מיליון דולר מחברת 3Networks האמריקאית, שמתמחה בהפרת פטנטים, מתוך הסכום הכולל כ-5 מיליון דולר יגיעו ממכירת הפטנטים שברשות הקבוצה, 2.5 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות חדשות במחיר של 52 סנט למנייה שיהוו 12.5% מהון המניות המונפק והלוואה של 0.5 מיליון דולר לשלוש שנים בריבית של 1%.

ספקית פתרונות המדיה הדיגיטלית, פריון נטוורק (Perion Network; לשעבר אינקרדימייל) הישראלית, שמניותיה נסחרות בתל אביב ובנאסד"ק, פירסמה אתמול את דו:חותיה הכספיים לרבעון הרביעי של שנת 2012. החברה אומנם רשמה הכנסות שיא של 21.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012, המשקפים גידול של 90% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אך זה היה בהתאם לציפיות האנליסטים. הצמיחה היא תוצאה של גידול בהכנסות מחיפוש, שגדלו ב-136% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

חברת פוטומדקס, משווקת מכשירי הסרת השיער הבתיים הגדולה בעולם, דיווחה אתמול על תוצאותיה הכספיות לשנת 2012 והציגה שיפור בהכנסות וברווחים. ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכמו ב-54.8 מיליון דולר, עלייה של 91% מהרבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב-5.9 מיליון דולר לעומת הפסד של 3 מיליון דולר ברבעון המקביל. מניית החברה הגיבה לתוצאות בעלייה של 4.9% במסחר בת"א. שווי החברה מסתכם נכון להיום בכ-1.2 מיליארד שקל.

לאחר חילופי ההאשמות שהתנהלו בין מחזיקי יחידות ההשתתפות לבעלי האופציות, בזרח מצאו נוסחה חדשה ליישוב המחלוקת. שותפות חיפושי הגז והנפט מתכוונת להנפיק אופציה חדשה ועשויה לגייס עד 20 מיליון שקל, כך עולה מדיווח שהוציאה אמש. השותפות מתכוונת לגייס את הסכום במסגרת הנפקת זכויות לבעלי יחידות ההשתתפות ובעלי האופציות שלה, שתיערך בשבועות הקרובים.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker