התנועה לאיכות השלטון: נפנה לביהמ"ש אם ייחתם הסדר חוב באי.די.בי

התנועה לאיכות השלטון לנציגות האג"ח: "לא ברור כיצד לאור ההסדר המוצע נוחי דנקנר יוותר בעל השליטה בחברה, זאת הן לאור מחיקת החוב הגסה והן לאור הזרמה מינימלית של כספו האישי לטובת החזר ההלוואה למחזיקי האג"ח"

צבי זרחיה
צבי זרחיה

התנועה לאיכות השלטון מתכוונת להגיש תביעה לשמירת האינטרסים של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי, אם נציגות הגופים המוסדיים תחתום על הסדר החוב המוצע. בעקבות הפרסומים על הסדר מתגבש עם נציגי אי.די.בי, פנתה היום התנועה לאיכות השלטון למנכ"ל אקסלנס השקעות ולמנכ"ל גלעד גמלאות לעובדים דתיים בדרישה להביא לציבור הסדר חוב טוב יותר וציינה כי לא ברור מדוע מתקבלת המלצה לאישור הסדר זה

התנועה ציינה כי לא ברור מדוע המליצו על הסדר שהינו בעייתי הן מבחינת מחזיקי האג"ח באי.די.בי והן באשר למשמעות הרחבה שיש להסדר זה על כלל שוק ההון והסדרים עתידיים ממין אלה. התנועה לאיכות השלטון הוסיפה כי מתוך חוב של כ-2 מיליארד שקל, יוחזרו רק כ-400 מיליון שקל וכי קיים ספק רב באשר לערך האמיתי של אג"ח אלו. בתנועה לאיכות השלטון טוענים אי.די.בי הינה חברה המתנהלת עם הערת "עסק חי", ועל כן יש להציג בפני מחזיקי האג"ח ניתוח מפורט באשר לתכנון שיקום החברה.

נוחי דנקנרצילום: אושר אורון חדשות ערוץ 2

בפניית התנועה לאיכות השלטון הודגש כי יש לתת את הדעת לשאלות רבות, ביניהן מדוע לא ימונו מפקחים מטעם מחזיקי האג"ח שיהיו מעורבים בהחלטות העסקיות בחברה ויתייחסו לסוגיות כגון חלוקת דיבידנדים, עסקאות בעלי עניין, בונוסים לבכירים וכיוב'. זאת ועוד, לא ברור על מי חל הפטור המוצע מתביעות ומדוע הפטור לא יותנה בעמידה במועדי החזרת החוב.

התנועה תוהה: "מעל לכל, לא ברור כיצד לאור ההסדר המוצע נוחי דנקנר יוותר בעל השליטה בחברה, זאת הן לאור מחיקת החוב הגסה והן לאור הזרמה מינימלית של כספו האישי לטובת החזר ההלוואה למחזיקי האג"ח. על כן עולה השאלה מדוע לא יוצא הסדר חליפי בו מחזיקי האג"ח יקבלו מניות בחברה במקום איגרות החוב המוצעות".

התנועה לאיכות השלטון טוענת עוד כי לא ברור כיצד ממליצים לאשר הסדר זה, וקוראת לדנינו ולערמוני להשתמש בכל סמכות נתונה בכדי להביא לציבור הסדר חוב טוב יותר. "הדבר מתחייב מן החובה הציבורית של הגופים מוסדיים להגן על כספי הציבור והאינטרסים שלו וכנציגים הרשמיים של מחזיקי האג"ח מול אי.די.בי בהסדר זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker