מחזיקי שיכון ובינוי לדירקטורים: "הימנעו מחלוקת דיבידנדים"

על רקע גל הסדרי החוב מביעים היום (ד') מחזיקי אג"ח שיכון ובינוי חשש מפני חלוקת דיבידנדים משמעותית ■ הפנייה תמוהה במקצת, שכן איגרות החוב של החברה נסחרות בתשואות יציבות של 2.5%-4%

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

על רקע גל הסדרי החוב שמתגבשים בקרב חברות ציבוריות בתקופה האחרונה, מביעים היום (ד') מחזיקי איגרות החוב של שיכון ובינוי חשש מפני חלוקת דיבידנדים משמעותית שתפגע ביכולת הפירעון של החברה. דן אלפר, יהודה גרינבאום ואוהד אלוני, שלושה מחזיקים גדולים של החברה, הגישו הבוקר באמצעות משרד עורכי הדין ברם סלוקי ושות' מכתב בהול לחברי הדירקטוריון של חברת שיכון ובינוי בבקשה כי ישקלו היטב חלוקה של דיבידנדים לאור הידרדרות במצב החברה. בשנת 2012 חילקה שיכון ובינוי דיבידנדים בסכום כולל של 250 מיליון שקל.

הפנייה של מחזיקי האג"ח תמוהה במקצת, שכן איגרות החוב של החברה נסחרות בתשואות יציבות של 2.5%-4% המלמדות את דעת השוק החיובית לגבי יכולת ההחזר של החברה. עם זאת, אומרים בעלי אג"ח של שיכון ובינוי, כי "אין בעובדה זאת כדי ללמד על יכולתה של החברה לפרוע את מלוא התחייבויותיה כלפי מחזיקי אג"ח". 

דורון בלשר

עו"ד אסף ברם ממשרד ברם סלוקי ושות', המייצג את מחזיקי אג"ח שיכון ובינוי, כתב בפנייה שהוגשה היום: "בתור דירקטורים הינכם חייבים לשקול גם את זכויות נושי החברה, שמימנו בשנים האחרונות את עסקיה במיליארדי שקלים, שאין להם בטוחות מהחברה ושהם מצפים לקבל את כספם מהחברה, במועד ובשיעור בו התחייבה לכך". 

עוד כתב ברם כי "בתור דירקטורים, אתם חייבים לנושים חובות אמון וזהירות. לאור הנתונים שצוינו לעיל, ובשים לב למגמות כספיות מדאיגות בדוחות החברה (עלייה דרמטית בחוב הלקוחות, ירידה מהותית בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת, עלייה בהפרשות, קיטון עקבי בשיעור הרווח הגולמי ועוד), שומה עליכם לבחון במשנה זהירות, כל החלטה עתידית שכוללת חלוקת דיבידנדים לבעלי מניות החברה במיוחד לאור המבחנים שנקבעו בדין בכל הנוגע לאישור חלוקת דיבידנדים ובדגש על מבחן יכולת הפירעון ולאור כך שחלוקה אסורה מהווה הפרה של חובת הזהירות והאמונים שלכם בתור דירקטורים בחברה".

לשיכון ובינוי מזומנים בקופה בהיקף 270 מיליון שקל והיא נדרשת לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 490 מיליון שקל בשנה הקרובה. כל זאת כאשר קצב ייצור המזומנים שלה עומד על 12 מיליון שקל ברבעון (בהתאם לרבעון השלישי של 2012). עם זאת, לחברה מצבת נכסים יציבה ואיתנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker