בעלי השליטה במדיפאואר מזרימים עוד 37 מיליון שקל לבעלי האג"ח

בעלי ההשליטה בחברת הנדל"ן הם יאיר גולדפינגר וספי ויגיסר, ממייסדי חברת ההיי-טק מירביליס ■ ההלוואה תינתן בריבית גבוהה מאוד של 10% בשנה ■ במקביל הדירקטוריון אישר שכר של כחצי מיליון שקל בשנה לגולדפינגר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

בעלי השליטה במדיפאואר ממשיכים להזרים מזומנים כדי שהחברה תוכל לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי האג"ח. חברת הנדל"ן דיווחה היום (ג') כי בעלי השליטה יאיר גולדפינגר וספי ויגיסר, ממייסדי חברת ההיי-טק מירביליס, יעמידו לה הלוואת בעלים בהיקף של 37 מיליון שקל. ההלוואה תינתן בריבית גבוהה מאוד של 10% בשנה, וזאת לאור "חוות דעת מ-BDO זיו האפט, לפיה עלות החוב הרלוונטית לחברה היא 10.66%".

בנוסף, החברה דיווחה כי הדירקטוריון אישר שכר חודשי של 10,000 דולר לגולדפינגר (456 אלף שקל בשנה), לאחר שלא קיבל שכר מאז מינוי לתפקיד באוגוסט 2010. הדירקטוריון נימק את החלטתו בכך שמדובר בשכר "סביר והוגן", בהתחשב במידת מעורבותו של גולדפינגר בקידום עסקי החברה. בתקופת כהונתו של גולדפינגר רכשה החברה נכסים מניבים בארה"ב בהיקף של כ-52 מיליון דולר.

יאיר גולדפינגרצילום: תומר אפלבאום

מדיפאואר היא חברת נדל"ן ישראלית הרשומה בקפריסין. החברה, שמנייתה עלתה ב-15% במהלך השנה האחרונה, נסחרת בתל אביב לפי שווי של 82 מיליון שקל. החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב ומחזיקה ב-26 נכסים בקנדה, בארה"ב ובשוודיה. לחברה סדרת אג"ח אחת, שהתשלום האחרון שלה - 30.5 מיליון שקל - במאי הקרוב.

בעבר התחייבו בעלי השליטה לעמוד באופן אישי מאחורי ההתחייבויות של מדיפאואר למחזיקי האג"ח, ונראה שהם נחושים לעשות זאת. מדובר בשנה השלישית ברציפות שבה הם מעניקים תמיכה לחברה, וזאת לאחר שב-2011-2010 ביצעה הנפקת זכויות לבעלי המניות וגייסה כ-92 מיליון שקל. ההון שהוזרם שימש את החברה לפירעון ההתחייבויות ולהתרחבות בצפון אמריקה.

"מאז שנטלנו את השליטה בחברה פעלנו לייצוב החברה והחזרתה לדרך של צמיחה", הסביר גולדפינגר. למרות תנאי שוק מאתגרים, הצלחנו לפרוע עד כה כ-58 מיליון שקל אג"ח ולרכוש נכסים איכותיים בהיקף של כ-200 מיליון שקל בצפון אמריקה. הענקת האשראי מדגישה שוב את מחויבותנו להצלחתה של החברה".

במטרה לשפר את התזרים ולהתגבר על הצורך לבצע הזרמה נוספת, לפני כשלושה חודשים הודיעה מדיפאואר שהיא מנהלת מו"מ למכירת כל הנכסים המסחריים שבבעלותה בקנדה - 12 נכסים מניבים בחבל אונטריו. ואולם המו"מ לא הבשיל והחברה הודיעה בינואר כי החליטה לסיים אותו ללא תוצאות. נכון לסוף הרבעון השלישי בקופת החברה היו כ-8 מיליון שקל בלבד, בעוד התחייבויותיה השוטפות עומדות על כ-100 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker