העוזר האישי החדש של מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן: סוארי הבן

לפי מקורבים לבנק הפועלים, אחת הסיבות שקינן בחר בסוארי היא הניסיון שלו בתחום הרגולציה, שצבר בעבודתו ברשות ני"ע

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

לאחר שבחן כ-20 מועמדים, בחר בסופו של דבר מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, את אתגר סוארי לתפקיד העוזר האישי שלו. סוארי עובר בימים אלה חפיפה עם העוזר האישי הנוכחי, אמיר שלכט, המסיים את התפקיד לאחר חמש שנים ופונה לעסקים פרטיים.

סוארי, 30, הוא בנו של פרופ' רו"ח יצחק סוארי. סוארי האב הוא הבעלים של חברת ייעוץ והערכות שווי סוארי ושות', ומי שנחשב אחת הדמויות המקושרות בשוק ההון ובמערכת הבנקאית, הלוחש מאחורי הקלעים לאוזני בכירי המשק כמו נוחי דנקנר, יאיר המבורגר, אליעזר פישמן וצדיק בינו. ככל הידוע, קרן קינן, אשתו של איתי קינן - בנו של ציון קינן - עבדה בעבר במשרדו של סוארי.

לפני הצטרפותו להפועלים, עבד אתגר סוארי במשך כשלוש שנים ברשות ני"ע. לאורך רוב התקופה שבה עבד סוארי הבן ברשות, עמד בראשה פרופ' זוהר גושן, הנחשב ידיד קרוב של יצחק סוארי.

אתגר סוארי מחזיק בתואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר שני במינהל עסקים מטעם אוניברסיטת אינסאד בצרפת.

לפי מקורבים לבנק הפועלים, אחת הסיבות שקינן בחר בסוארי היא הניסיון שלו בתחום הרגולציה, שצבר בעבודתו ברשות ני"ע. עם זאת, להבדיל למשל מבשמת בן-צבי, העוזרת האישית של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, שצברה בשנים אחרונות ניסיון בנקאי, וכן שימשה עוזרת אישית של רוסק-עמינח כשניהלה את חטיבה העסקית, לסוארי הצעיר אין ניסיון בנקאי מהותי.

התפקיד של עוזר אישי למנכ"ל או ליו"ר בנק לא טומן בחובו תגמול גבוה במיוחד, אך הוא מאפשר חשיפה לנושאים הרגישים שמטופלים על ידי הבוסים, וכן משמש קרש קפיצה לתפקידים הבאים.

כך למשל בעבר רוסק-עמינח עצמה שימשה עוזרת אישית של גליה מאור, מנכ"לית לאומי עד 2012. גם ראובן שפיגל, המנכ"ל הנוכחי של בנק דיסקונט, שימש בעבר הרחוק עוזר אישי של מאור בלאומי. ברשימה זו נכללים גם אורי פז, מנכ"ל בנק ירושלים, שבעבר היה עוזרו של עמירם סיון, מנכ"ל הפועלים לשעבר; לילך אשר-טופילסקי, ראש החטיבה הקמעונית בבנק הפועלים, שימשה עוזרת אישית של שלמה נחמה כשכיהן כיו"ר הבנק; ודני קולר, ראש חטיבה הבינלאומית בבנק הפועלים, ששימש בעבר עוזר אישי של סיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker