בלעדי |

אנטרופי למוסדיים: "חבס עשויה לעמוד בפני חולשה תזרימית ניכרת"

באנטרופי קובעים כי החולשה הצפויה של חבס נובעת מהיחס הנמוך בין התזרים השוטף לעומת הצרכים העומדים בפני החברה, בעיקר תשלומי קרן וריבית על האג"ח

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בדו"ח מיוחד שהכינה חברת הייעוץ והאנליזה אנטרופי לגופים מוסדיים ושהגיע לידי TheMarker, קובעת האנליסטית נועה צבי כי לחבס "חולשה תזרימית ניכרת, אשר צפויה להתבטא החל משנת 2014, ובמקרה של עיכוב במימוש נכסים - אף לפני כן".

הדו"ח הוכן כחלק משירותי מחקר שמעניקה אנטרופי למוסדיים בתחום אנליזות החוב. האנליזות נדרשות כחלק מהמלצות ועדת חודק, הוועדה שקבעה כללי השקעה מחמירים לגופים מוסדיים באג"ח קונצרניות. השירות ניתן במקביל לפעילותה של אנטרופי, שבראשה עומד גל סטאל, בתחום הייעוץ לגופים מוסדיים.

פרויקט של חבס בקיסריה, הדמיהצילום: חבס

באנטרופי קובעים כי החולשה הצפויה של חבס נובעת מהיחס הנמוך בין התזרים השוטף – כלומר, דיווידנד מ-NSI ביחד עם ההכנסות מנכסים מניבים (NOI) - לעומת הצרכים העומדים בפני החברה, בעיקר תשלומי קרן וריבית על האג"ח. בנוסף מזכירים באנטרופי כי החברה סובלת מהיעדר מקורות מפרויקטים יזמיים, ובכלל זאת העובדה שאין לחברה כלל פרויקטים בביצוע.

את עיקר הבעייתיות תולים באנרטופי בפרויקט בקיסריה (הקמת יחידות נופש ומסחר סמוך למגרש הגולף), שאמור לסייע לתשלום ההוצאות השונות. "התזרים החזוי על פי הנחות החברה כולל מימושים בהיקף ניכר ותקבולים מהפרויקט אשר טרם החל ואשר להערכתנו קיימת אי בהירות בשלב זה לגבי לוחות הזמנים שלו".

לאור התלות בפרויקט בקיסריה, באנטרופי ממליצים לעקוב אחר ההתפתחויות, "לרבות קבלת אישורי בנייה, שינוי ייעוד, התחלת בניה וכדומה". באנטרופי מדגישים שללא התזרים מקיסריה, בין אם יגיע בדרך של קבלת מקדמות מלקוחות, מימוש הקרקע או כתוצאה מהכנסת שותף, לחברה צפוי מחסור במזומנים החל משנת 2014.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker