למרות השיא: UBS מעלה מחיר היעד לדלק באפסייד של 15%

מחיר היעד החדש - 1,145 שקל למניה עם המלצת "קנייה" ■ רוני בירון: האפשרות שקבוצת דלק ונובל אנרג'י יידרשו למכור את אחזקותיהן בלווייתן - אינה סבירה

ערן אזרן
ערן אזרן

מניית קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, עלתה במהלך השנה האחרונה ב-52% והיא נסחרת כעת ברמת שיא. העלייה במניית החברה, שמחזיקה בין השאר במאגרי הגז הענקיים תמר ולווייתן, הביאה את הקבוצה לשווי שוק עצום של 11.3 מיליארד שקל.

למרות העליות החדות, בבנק UBS סבורים שפוטנציאל העלייה של המניה טרם מוצה. האנליסט רוני בירון העלה היום את מחיר היעד למניית הקבוצה ל-1,145 שקל, 15% מעל מחירה הנוכחי בבורסה - 994 שקל כעת. מחיר היעד הקודם עמד על 1,050 שקל. בירון, שהותיר את המניה בהמלצת "קנייה", הסביר כי שינה את מחיר היעד בעיקר על רקע העלייה במניית דלק USוהחשיפה של קבוצת דלק למאגרי הגז.

יצחק תשובהצילום: תומר אפלבאום

מניית דלק US עלתה במהלך השנה האחרונה כ-185%, והיא נסחרת כעת ברמה של 40 דולר למניה. על רקע הרמות הגבוהות שבהן המניה נסחרת, קבוצת דלק מימשה כ-14% מאחזקותיה מאז אוגוסט. בירון מציין כי דלק   USמהווה כ-30% מהנכסים של קבוצת דלק (NAV). בירון מעריך שדלק עשויה להמשיך ולממש חלק מאחזקותיה, על רקע כוונותיה להתמקד בתחום הנפט והגז בישראל.

ביחס לפעילות הגז והנפט, בירון מזכיר שקידוח לווייתן 4, שהושלם זה עתה, העלה את כמות המשאבים הממוצעת במאגר הענק ל-18 TCFמ-17 TCF, מה שכמובן מגדיל את שוויו הפוטנציאלי. קבוצת דלק מחזיקה ב-45% מהזכויות בלווייתן. בנוסף בירון מציין שבימים אלה החל קידוח ראשון במבנה כריש, כאשר ההערכות הן למציאת 2.3-3.6 TCFגז טבעי. קבוצת דלק מחזיקה גם ב-53% מהזכויות בכריש.

בירון מדגיש שהאפשרות שקבוצת דלק והשותפה נובל אנרג'י יידרשו למכור את אחזקותיהן ב"לווייתן" בשל הגבלות שתטיל בעניין רשות ההגבלים העסקיים – "אינה סבירה". "במקרה שלווייתן יוכרז כמונופול, סביר להניח שיופעלו אמצעים אחרים, כמו הפרדת השיווק בין השותפות במאגר או פיקוח מחירים. זה יאפשר ללווייתן להתחיל בשיווק לשוק המקומי עוד ב-2016", הוסיף.

בשבוע שעבר פירסם האנליסט ירון זר מכלל פיננסים המלצה לשותפות בלווייתן, וביניהן גם החברות הבנות של קבוצת דלק - דלק קידוחים ואבנר. זר נקב במחירי יעד נמוכים: כך הוא קובע לרציו מחיר יעד של 29 אגורות בעוד שמחירה הנוכחי בבורסה עומד על 34 אגורות (נמוך בכ-15%). לדלק קידוחים הוא קבע מחיר יעד של 13.7 שקלים לעומת 15.1 שקלים בשוק ולאבנר מחיר יעד נמוך בכ-4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker