חילוקי דעות או "בחינת כיוונים חדשים"? אסנת רונן פורשת מוויולה

רונן היא אחת מארבעת מייסדי ומנהלי הקרן שמנהלת נכסים ב-164 מיליון דולר ■ מאז שהוקמה ב-2008, ביצעה הקרן 10 השקעות וצפויה לרכוש בקרוב את השליטה בגאון אחזקות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אסנת רונן, שותפה בכירה בקרן ויולה ("ויולה פריווט אקוויטי") ואחת ממייסדיה, פורשת מתפקידה. רונן מנהלת את הקרן לצד הראל בית און, יונתן קולבר וסמי תותח. לפי הערכות, העילה לפרישתה של רונן היא חילוקי דעות בין השותפים באשר לאופי פעילות הקרן. אך בקרן הכחישו כי קיימים אי הסכמות או מתחים כלשהם.

קרן ויולה מתמקדת בהשקעה בחברות בשלות, פרטיות או ציבוריות, הנמצאות בשלבי צמיחה. פרישה של אחד מהשותפים היא אינה עניין של מה בכך, במיוחד כשהיא נעשית לפני תחילת הגיוס השני של הקרן להשקעה - מהלך שצפוי להסתיים בסוף 2013. הקרן מנהלת כיום נכסים של 164 מיליון דולר.

אסנת רונן
אסנת רונןצילום: עופר וקנין

הקרן הינה חלק מקבוצת ויולה, המנהלת קרוב ל-2 מיליארד דולר ומתמחה בהזדמנויות השקעה בחברות צמיחה מבוססות-טכנולוגיה בישראל. בעבר התעניינה הקבוצה, המנוהלת בידי בית-און, שלמה דברת ואבי זאבי, ברכישת השליטה בכלל תעשיות מידי נוחי דנקנר לפי שווי של 3.6-3.8 מיליארד שקל אך לבסוף נמכרה ללן בלווטניק לפי שווי של 2.55 מיליארד שקל.

מאז שהוקמה ב-2008 ביצעה הקרן 10 השקעות. ביניהן, ההשקעה בעמיעד מערכות מים, אירונאוטיקס, אורעד הייטק, מוביילאקסס ‏(שנמכרה לאחר מכן במארס 2011‏), מטומי מדיה גרופ, דגניה מדיקל, זנד טכנולוגיות, מקרוקיור ו-myThings.

בשבוע שעבר, נודע על עסקה נוספת שבכוונת הקרן להוציא לפועל בשבועות הקרובים. הקרן מתכוונת להשקיע כ-70 מיליון שקל ולקבל לידיה את השליטה ‏(56%‏) בחברת גאון אחזקות, המחזיקה בין השאר בפעילות קלינטק ‏(המרוכזת תחת החברה הבת גאון אגרו‏). בנוסף, באחרונה רכשה השליטה בחברת השירותים הרפואיים iMER ב-27 מיליון שקל ‏(כ-7 מיליון דולר‏).

מוויולה פרייבט אקוויטי נמסר: "לאחר תקופה של 5 שנים, ולקראת סיומה של הקרן הראשונה של ויולה פרייבט אקוויטי, הודיעה אסנת רונן, כי היא בוחנת כיוונים חדשים. אנו מודים לה על תרומתה לקרן ויולה, ומשוכנעים בהצלחתה באשר תפנה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום