האיש שחייב מיליארד שקל |

החיים של מוטי זיסר: וילה על 8 דונם, בריכת ענק, אולם קולנוע ומטוס פרטי

טיסות לחו"ל במטוס מנהלים פרטי, וילה ענקית בכפר גנים, שטח בנוי של 3,000 מ"ר, בריכת שחייה באורך 30 מטר ושלוש דירות במתחם ממילא היוקרתי בירושלים - האם מוטי זיסר יצטרך להיפרד מהם בקרוב?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

"הרעש בעיתונים בגלל המשבר מול הפועלים פוגע מאוד באיכות החיים שלי. זה הדבר הכי קשה”, מקונן באחרונה איש העסקים מוטי זיסר.

כן, איכות החיים של זיסר בצרות. יזם הנדל”ן שבא מבית פשוט בבני ברק, עבד כמה שנים כמורה בבית ספר תיכון והפך לאיש עסקים שעלה לגדולה - מצוי במשבר קשה. הוא אינו מסוגל לפרוע חוב פרטי של כמיליארד שקל לבנק הפועלים, והחברה הציבורית שלו אלביט הדמיה אינה מסוגלת לפרוע חובות של כ–2.5 מיליארד שקל לבעלי האג”ח ולבנקים. עקב החוב הכבד החליט בנק הפועלים להגיש בקשה לכינוס נכסיו של זיסר ולהיפרע מחובו בדרכים אחרות.

הבית של זיסרצילום: תומר אפלבאום

לזיסר, מתברר, יש לא מעט נכסים, ועל רמת החיים שאליה התרגל יהיה לו קשה מאוד לוותר.

בשלוש השנים האחרונות משך זיסר מאלביט הדמיה דמי ניהול של כ-108 מיליון שקל לאירופה ישראל. הוא אולי מתלונן על איכות חייו שנפגעה, אך מי שמבקר באחוזה המפוארת שלו ברחוב יד הבנים 49 בכפר גנים שבפתח תקווה, שאליה עבר עם משפחתו לפני כשלוש שנים, מתקשה להאמין לו. עוד יותר קשה להאמין שהאיש שגר שם בין החומות, מוגן על ידי מאבטחים אישיים, חייב לבנק שלו סכום כה גדול.

הבית של זיסר מרשים בכל קנה מידה. “זה אחד הבתים הכי יקרים בישראל”, אמר לנו אדם שמצוי בנבכי המערכת הבנקאית. מדובר בוילה ענקית וראוותנית שמשתרעת על פני 8 דונמים, ועל פני שטח בנוי של 3,000 מ”ר. מלבד האבטחה הצמודה מצוידת האחוזה של זיסר במקווה, בית כנסת, בריכה גדולה ‏(30 מטר‏), אולם באולינג, שולחנות סנוקר, אולם קולנוע פרטי ומכונות משחק. בניית הבית נמשכה כשלוש שנים. אנשים בענף הנדל”ן ובמערכת הבנקאות מעריכים שעלות ההקמה שלו נעה סביב 45–55 מיליון שקל. מי אמר שמשעמם בפתח תקווה?

למרבה ההפתעה, מנכ”ל הפועלים, ציון קינן, וראש החטיבה העסקית בבנק, שמעון גל, יצטרכו לעמוד בתור. מרבית חלקות הקרקע באחוזה של זיסר משועבדות דווקא לבנק לאומי שדרכו נלקחה המשכנתא על הבית. הפועלים יצטרך להסתפק רק בעודפי המכירה של הבית, אם יהיו כאלה.

בדרך כלל לבנקים קשה לרדת עד לנכסים פרטיים של חייבים כבדים מסוגו של זיסר. אבל לזיסר עלולה להיות כאן בעיה. כדי לחסוך בהוצאות מסים רשם זיסר את הבית על שם חברה שבבעלותו - מרכזי שליטה - ולמעשה הוא שוכר אותה ממנה. “הזהרנו את זיסר שהבית הזה יותר מדי ראוותני ומנקר עיניים”, סיפרו באחרונה אנשים שמיודדים איתו. “אבל הוא לא הקשיב. הוא האמין לכל מה שהיה כתוב עליו בעיתון. זה בית יקר מאוד אבל קשה לראות הרבה קופצים שיקנו אותו. אנשים עלולים לחשוש כי בית כזה עלול להביא עליהם מזל רע”.

האטרקציות בבית של זיסר

מהנספחים שהגישו החברות הפרטיות של זיסר בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב, במטרה למנוע מינוי כונס נכסים על 48.4% מאלביט הדמיה לפי בקשת בנק פועלים, מתברר שלזיסר יש נכסים נוספים. באמצעות חברת מרכזי שליטה מחזיק זיסר גם בשלוש דירות מחוברות ברחוב רועה צאן 2 בירושלים במתחם ממילא. הבתים נרכשו לפני הרבה שנים ומומנו חלקית באמצעות משכנתא שנלקחה מבנק מזרחי טפחות.

וכמעט שכחנו: בימים היפים נהג זיסר להסתובב בעולם באמצעות מטוס פרטי מסוג צ’לנג’ר 604. המטוס שייך לחברת פרידום תעופה של מרכזי שליטה. זו העניקה שעבוד ראשון על המטוס לקבוצת ההחכרה של הבנק השוייצי UBS.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker