כלל ביוטכנולוגיה קונה מטבע את החזקתה בקיורטק לפי 15 מיליון דולר

החברה בחרה באופציה של רכישת מניותיה של טבע בקיורטק תמורת תמלוגים של 20% ממכירות מוצרי קיורטק או ממכירת רישיון בגינם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת כלל ביוטכנולוגיה תרכוש מטבע את כל מניותיה בחברת קיורטק שמפתחת תרופות למחלות סרטניות (75% בדילול מלא), לאחר ש, נוגדן חד שבטי שמיועד לטיפול במחלות סרטניות של מערכת הדם, בגידולים סרטניים מוצקים ובלימפומה, החל ממאי 2013.

כלל ביוטכנולוגיה בחרה באופציה של רכישת מניותיה של טבע בקיורטק תמורת תמלוגים של 20% ממכירות מוצרי קיורטק או ממכירת רישיון בגינם, עד לסכום של 44.5 מיליון דולר שמשקף 125% מהשקעתה של טבע בחברה. בעקבות מימוש האופציה, תעלה החזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בקיורטק מ-12% ל-46%. החזקתה של קרן CVC, שותפות שבשליטת כלל תעשיות, בעלת השליטה בכלל ביוטכנולוגיה, בקיורטק תעלה מ-6% ל-25%.

ג'רמי לויןצילום: תומר אפלבאום

ועדת הביקורת ודירקטוריון כלל ביוטכנולוגיה הסבירו את תמיכתם באישור העסקה בכך שקיורטק היא חברה שמנהלת במקביל מספר ניסויים בשלב השני בסרטן דם, בסרטן המעי הגס ובמלנומה, ובכך שהשווי הנגזר לקיורטק ממחיר מימוש האופציה, לפי החלופה של תשלום מהכנסות עתידיות עד לשווי מצטבר של 44.5 מיליון דולר, הוא 15 מיליון דולר. שווי זה נמוך משמעותית משוויה של קיורטק, כפי שהוערך על ידי חברת ואריאנס לצורך תשקיף הנפקת הזכויות הקרוב של כלל ביוטכנולוגיה.

טבע עצמה ייחסה לשניים מהמוצרים בפיתוח של קיורטק שווי של 127 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2011 ורשמה רווח הון של 78 מיליון דולר על בסיס מימוש אופציה להשקעה של 19 מיליון דולר ולהגדלת החזקתה בחברה מ-33% ל-75%. טבע הודיעה בסוף ינואר 2013 שתמחק 109 מיליון דולר בגין הירידה בערך השקעתה בקיורטק.

דירקטוריון כלל ביוטכנולוגיה אישר את ההסכם עם חברת Access Industries שבבעלות לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות שהיא בעלת השליטה בכלל ביוטכנולוגיה. על פי מתווה העסקה, כלל ביוטכנולוגיה תרכוש את החזקותיה של Access Industries ב-3 חברות סטרט אפ שנמצאות בשלבים פרה קליניים של פיתוח תרופות: (64%) Vedantra שמפתחת טכנולוגיה חדשה של חיסונים, (Exithera (49% שמפתחת חומרים נוגדי קרישה שייתנו כתרופה אורלית, ו-(Mnemosyne (50% שמפתחת תרופות להפעלת קולטנים מסוג NMDA, שהם בעלי חשיבות בפעילות קוגניטיבית כמו למידה וזכרון.

כלל ביוטכנולוגיה תשלם לאקסס אינדוסטריס 7.3 מיליון דולר, בתוספת ריבית שנתית של 2.7%. אולם, התמורה תשולם בעוד 12.5 שנים או במועד מוקדם יותר בקרות ארועים מסויימים, כך שהערך הנוכחי של התשלום נמוך יותר משמעותית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker