בלעדי |

מחזיקי אמפל לא מחכים לעזיבתו של מימן: בחרו במשה אינגביר לניהול החברה

לאחר רצף פגישות עם מספר מועמדים בחרו מחזיקי האג"ח במשה אינגביר, לשעבר מנהל מערך אשראי מיוחדים בבנק לאומי, כיו"ר דירקטוריון המומלץ מטעמם ‏‏‏■ מחזיקי האג"ח טוענים כי מימן עצמו עדיין מסרב להתפטר מתפקידו כנשיא ומנכ"ל אמפל

אורן פרוינד
אורן פרוינד

מחזיקי האג"ח של אמפל מכינים את הקרקע לעזיבתו של יוסי מימן מהחברה. לThe Marker נודע כי לאחר רצף פגישות עם מספר מועמדים בחרו מחזיקי האג"ח במשה אינגביר, לשעבר מנהל מערך אשראי מיוחדים בבנק לאומי, כיו"ר דירקטוריון המומלץ מטעמם לאמפל. שלומי קלסי, לשעבר בכיר בבנק פיתוח לתעשייה, ימונה ככל הנראה לקצין לביצוע ההסדר (Chief Restructuring Officer) שיהווה מעין נאמן לנכסי אמפל עד שימונה דירקטוריון חדש לחברה.

מחזיקי האג"ח טוענים כי מימן עצמו עדיין מסרב להתפטר מתפקידו כנשיא ומנכ"ל אמפל. עוד טוענים המחזיקים כי מימן מנסה באופן אופייני לו למשוך זמן ככל שניתן, כשהוא מחכה להתפתחות מסוימת בפרויקט האתנול בקולומביה ולתוצאות ביניים במשפט שמנהלת חברת EMG, האחראית על צינור הגז הכושל ממצרים לישראל, כנגד השלטונות במצרים. 

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

וועדת הנושים של אמפל תעביר בימים הקרובים את המלצות המועמדים שלהם לבית המשפט המחוזי בניו יורק. הנ"ל צפוי לאשר את המועמדים החדשים,  מה שיסלול את הדרך להתפטרות של ההנהלה הנוכחית של אמפל הכוללת את מימן עצמו וסמנכ"ל הכספים אירית אילוז. מימן יעזוב את אמפל לאחר שמשך בעשור האחרון שכר של 15 מיליון דולר (כ-60 מיליון שקל). אירית אילוז, סמנ"כלית הכספים של אמפל, תעזוב לאחר שמשכה שכר של 10 מיליון דולר (כ-40 מיליון שקל) בעשור האחרון. השניים מותירים את מחזיקי האג"ח עם חוב מוטל בספק של 900 מיליון שקל. 

בינתיים, מכינים מחזיקי האג"ח של אמפל את השטח לתביעה נגד מימן בנוגע להלוואה של 23 מיליון דולר שלקח על פרויקט האתנול. עד כה, היו מנועים מחזיקי האג"ח לתבוע את מימן בשל כך משום שאמפל נמצאת בהליך של הקפאת הליכים (11 Chapter) בניו יורק. מחזיקי האג"ח, המיוצגים בידי עורכי הדין עופר שפירא, אריה דנציגר ודן עופר, שלחו מספר דרישות למימן להחזיר ההלוואה שלה הוא ערב באופן אישי. מחזיקי האג"ח טוענים כי לפי שעה מימנן אינו מראה סימנים כי הוא הולך להחזיר ההלוואה כל כך מהר. 

הצרות של אמפל, חברת האחזקות שיוסי מימן רכש לפני עשור ממשפחת שטיינמץ תמורת 83 מיליון דולר, החלו בסוף 2011 עם התמוטטות שלטונו של חוסני מובארק במצרים. פרויקט צינור הגז, שאליו היא נכנסה תחת חברת EMG, סבל מפיצוצים חוזרים ונשנים ועיכב את זרימת הגז מעבר למה שציפתה ההנהלה. כתוצאה מכך, רשמה אמפל ירידות ערך משמעותיות בשנה האחרונה, והצורך לשרת חובות אדירים נעשה כבד על כתפיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום