תושבי החוץ מאמינים בשוק הישראלי - הישראלים דווקא בשוקי ההון מעבר לים

בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות של תושבי חוץ בבורסה לני"ע בתל-אביב ב-340 מיליון דולר; מנגד רק בחצי השנה האחרונה השקיעו המוסדיים במניות זרות כ-4 מיליארד דולרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

בנק ישראל פירסם הבוקר נתונים על השקעות של תושבי חוץ בישראל ותושבי ישראל בחו"ל בחודש ינואר 2013. על פי המגמה המסתמנת, תושבי חוץ  המשיכו את ההשקעות באג"ח ממשלתיות בארץ ובחו"ל, ומימושים במק"מ ואילו בקרב תושבי ישראל נרשם גידול בהשקעות המשקיעים המוסדיים במניות זרות.

תושבי חוץ השקיעו כ-200 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות שקליות ומימשו בחודש ינואר כ-40 מיליון דולר במק"מ. הנתונים ראשוניים לחודש פברואר מצביעים על מגמה דומה - השקעות של כ-270 מיליון דולר באג"ח הממשלתיות ומימושים בהיקף של כ-150 מיליון דולר במק"מ.

השקעות תושבי ישראל בחו"ל

כמו כן, בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות של תושבי חוץ בבורסה לני"ע בתל אביב ב-340 מיליון דולר, בניגוד למימושים של כ-90 מיליון דולר בחודש דצמבר. נתונים ראשוניים לפברואר מצביעים על השקעה של כ-90 מיליון דולר במניות של תושבי חוץ בבורסה בת"א. ההשקעות הישירות במשק, שבוצעו דרך מערכת הבנקאות המקומית, הסתכמו בינואר ב-450 מיליון דולר. הפעילות בהשקעות ישירות הייתה החודש מפוזרת במספר רב של חברות.

הישראלים דווקא מעדיפים את הבורסות הזרות

בחודש ינואר הסתכמו ההשקעות של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל ב-1.2 מיליארד דולר, מהם כמיליארד דולר על ידי המשקיעים המוסדיים ו-230 מיליון דולר על ידי משקי בית.  רק בחצי השנה האחרונה השקיעו המוסדיים במניות זרות  כ-4 מיליארד דולר.

השקעות תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות

בחודש ינואר מימשו תושבי ישראל באג"ח סחיר בחו"ל 190 מיליון דולר - מימושים נטו של 280 מיליון דולר על ידי המגזר העסקי שקוזזו חלקית בהשקעות של 60 מיליון דולר על ידי משקי הבית ושל 30 מיליון דולרים על ידי המשקיעים המוסדיים. בחודש ינואר נרשמו גם מימושים נשל 20 מיליוני דולרים בהשקעות הישירות בחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker