אחרי שאיבד את קבוצת אגרי - דני ברנר מחפש רוכש לשלד שנותר

מכירת השלד נועדה, בין השאר, להחזר של עד 80 אלף שקל לבעלים, שיוזרמו לחברה עד למועד אישור הדו"חות הכספיים לשנת 2012 ■ אגרי השקעות: לא הגענו למתווה מוסכם עם הבנק להזרמת הון מצד הבעלים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסוף העצוב של קבוצת דני ברנר. חברת אגרי, שהחלה הליך של כינוס נכסים ביזמת בנק הפועלים, דיווחה היום (ב') על ההתפתחויות האחרונות בכל הנוגע למגעים עם הבנק. החברה, שפעילה בתחום ההובלה הימית והנדל"ן באמצעות החברה הבת קמור, מסרה כי לא הגיע למתווה מוסכם עם הבנק כדי שהחברה תוכל להמשיך לפעול כ"עסק חי", ולפיכך תפנה להליך של כינוס נכסים.

בנוסף, נמסר כי ברנר קיבל את הסכמתו של הפועלים למכירת השלד הבורסאי שייוותר לאחר כינוס נכסיה של אגרי. כספי המכירה של השלד ישמשו, בין השאר, להחזר של עד 80 אלף שקל, שברנר יזרים לשם המשך פעילותה של החברה עד למועד פרסום דו"חות 2012. החברה ציינה כי הדירקטוריון כבר החל לפעול "בדחיפות" למציאת רוכש לשלד הבורסאי.

דני ברנרצילום: מוטי קמחי

במקביל לדיווחים, הודיע בנפרד גם יו"ר דירקטוריון אגרי, מנחם מרדר, על התפטרותו מדירקטוריון החברה. עם זאת, מרדר ימשיך לכהן כיו"ר דירקטוריון קמור. בשבוע שעבר התפטר גם סמנכ"ל הכספים עמית מגן (שימשיך גם הוא לכהן כסמנכ"ל הכספים של קמור), וכן החשב רגרמן רועי והדירקטורית אורנה ברנר.

אגרי, העומדת בראש הפירמידה העסקית של ברנר, נקלעה לקשיים פיננסיים קשים על רקע הירידה החדה במחירי ההובלה הימית בעולם בשנים האחרונות והצניחה בשווי הנדל"ן שבבעלותה באירופה. לפני כחודש הגיש בנק הפועלים לביהמ"ש בקשות למינוי כונס נכסים קבוע וזמני למניות החברה הבת קמור (63%), המשועבדות לו כנגד חובותיה של אגרי אליו, 68 מיליון שקל.

קודם לכן העמיד הבנק לפירעון מיידי את חובותיהן של אגרי ושל קמור - 160 מיליון שקל במשותף. בפועלים הסבירו כי ההחלטה לפרוע את חובותיהן של שתי החברות נובעת מהפיגור בפירעון החוב, פגיעה ביכולתן הכספית, והעובדה שקמור נדרשה על ידי נושים אחרים לפרוע את חובותיה כלפיהם בפירעון מיידי, כשהכוונה היא לבנק מרכנתיל שהעמיד לפירעון חוב של 7 מיליון שקל.

קמור גם נמצאת בהליך של הסדר חוב עם בעלי האג"ח שלה, להם היא חייבת כ-100 מיליון שקל. בשבוע שעבר הודיעה נציגות בעלי האג"ח של קמור כי אינה מעוניינת לנהל מו"מ עם החברה והנהלתה, אלא עם גורם אחר שימונה תחתיה, כשהיא מציעה את עו"ד עדי פיגל. כן ביקשה הנציגות להוציא צו הקפאת הליכים לחברה, כך שלא יהיה ניתן לפתוח בהליך משפטי על ידי מי מנושיה. בית המשפט טרם נענה לדרישתה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker