אנטרופי מתנגדת לתוכנית תגמול של 1.7 מיליון שקל לעופר אליהו

באנטרופי לאהעדיפו שלא להתנגד באופן ישיר לתנאי העסקתו אליהו, אלא לנמק את התנגדותם בכפל התפקידים שלו - סמנכ"ל ודירקטור ■ חברת הייעוץ למוסדיים צפויה להתנגד גם לתוספת השכר של הדירקטור דן זיסקינד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הייעוץ לגופים מוסדיים אנטרופי מתנגדת לאישור תוכנית התגמול של עופר אליהו, בנו של שלמה אליהו, בעל השליטה (69%) החדש בחברת הביטוח מגדל. באנטרופי לא מתנגדים באופן ישיר לתנאי העסקתו של אליהו הבן - 85 אלף שקל בחודש עבור 90% משרה, אלא מעדיפים לנמק את התנגדותם בכפל התפקידים שלו - משנה למנכ"ל ודירקטור.

לפני כחודש ימים הודיעה מגדל כי דירקטוריון החברה החליט למנות את אליהו הבן (עופר) לתפקיד משנה למנכ"ל חברת הביטוח ולמנהל חטיבת עסקי ביטוח כללי (רכב, רכוש, דירות, חבויות וכו') וכן ביטוח משנה. במקביל עופר מכהן כחבר דירקטוריון, במסגרתו אינו צפוי לקבל שכר.

שלמה אליהוצילום: מיכל פתאל

סך עלות שכרו של אליהו הבן במגדל צפויה לעמוד על 1.763 מיליון שקל בשנה. השכר כולל מענק ("הפרשה") של 342 אלף שקל עבור 4 חודשי הסתגלות. כפי שמפרטת החברה, השכר אף כולל דמי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה, החזקת רכב, החזר הוצאות, הפרשות לפנסיה וביטוח אבדן כושר עבודה.

שכרו של עופר יובא לאישור בעלי המניות שתיערך ביום רביעי הקרוב. מאחר שמדובר בעסקת בעלי עניין, נדרש אישור של רוב בעלי מניות המיעוט שאינם בעלי עניין אישי בהחלטות (תיקון 16 לחוק החברות). מאנטרופי נמסר בתגובה כי "בהתאם לקווים המנחים של החברה ושל לקוחותיה, אנו מתנגדים למצב של כהונת נושא משרה בחברה במקביל לכהונתו כדירקטור באותה חברה".

במקביל, אנטרופי צפויה גם להתנגד לבקשה לאשר תשלום של 70 אלף שקל לדירקטור דן זיסקינד, כהשלמה לשכר הדירקטורים בגין 2011. סה"כ עלות שכרו השנתית של זיסקינד, שמכהן גם כחבר בוועדת ההשקעות, עומדת על 488 אלף שקל.  

באסיפה הקרובה יועלה להצבעה שכרו של נושא משרה נוסף בחברה - אליהו אליהו, אחיו של בעל השליטה, שמכהן כמנהל עסקי ביטוח כללי במרחב מרכז של מגדל. עלות שכרו של אליהו האח, כפי שמבקשים לאשר באסיפה הקרובה, צפויה לעמוד על 952 אלף שקל. השכר כולל דמי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה, החזקת רכב, החזר הוצאות, הפרשות לפנסיה, ביטוח אבדן כושר עבודה והפרשות לקרן השתלמות.

באוקטובר האחרון רכש אליהו, עד אז בעליה של אליהו חברה לביטוח, את מגדל - חברת הביטוח הגדולה בשוק הישראלי. עבור השליטה בחברה שילם אליהו כ-3.55 מיליארד שקל לתאגיד ג'נרלי האיטלקי. לשם כך, העמיד הון עצמי של 1.2 מיליארד שקל ואת היתרה גייס בהלוואות. 2 מיליארד שקל קיבל מבנק לאומי תמורת מתן ערבות אישית, שעבוד של חלק ממניות מגדל ושעבוד של נכסים פרטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker