קפיטל פוינט מנתרת ב-22% בעקבות הצלחה בניסוי קליני בשלב הראשון

החברה המוחזקת נוירודרם דיווחה על הצלחה בשלב הראשון בניסוי הקליני בתרופה ND0612 שמיועדת לטיפול במחלת פרקינסון

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנית קפיטל פוינט קופצת ב-22% במחזור של 420 אלף שקל שגדול פי 66 מהמחזור היומי הממוצע במניה, לאחר שהחברה המוחזקת (35%) נוירודרם דיווחה על הצלחה בשלב הראשון בניסוי הקליני בתרופה ND0612 שמיועדת לטיפול במחלת פרקינסון. עד היום השלימה נוירודרם בהצלחה את הניסוי בשלב השני בתרופה ND0611 לטיפול בפרקינסון, ו-ND0612 מיועדת להשבחת סל מוצריה של החברה בתחום הפרקינסון.

ND0612 היא צורת מתן נוזלית חדשה שכוללת את לבודופה/קרבידופה, החומר הפעיל בתרופה המובילה לפרקינסון, שכבר נהפכה לגנרית, שניתנת במתן תת עורי במטרה לאפשר לריכוז קבוע בדם של התרופה לבודופה לשפר את הזמינות הביולוגית של התרופה, ובכך להפחית את ההפרעות התנועתיות של החולים. הניסוי בחן את בטיחות התרופה.

חדר ניתוחצילום: אלי הרשקוביץ

ד"ר עודד ליברמן, יו"ר ומנכ"ל נוירודם, אמר שברגע שהתרופה נספגת ישירות לדם היא אינה צריכה לעבור את מערכת העיכול ועל כן רמת הזמינות של לבודופה עולה משמעותית.
קפיטל פוינט ציינה ששוק התרופות למחלת פרקינסון מוערך ב-3 מיליארד דולר בשנה. החברות המובילות בשוק זה הן גלקסו סמית' קליין, נוברטיס, ברינגר, אינגלהיים, אבוט, טבע ו-UCB.

נויורודרם שהוקמה ב-2003 עוסקת בפיתוח תרופות לטיפול במחלות מערכת העצבים המרכזית, שמבוססות על פורמולציות יחודיות שניתנות דרך העור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker