שוקי בורשטיין צפוי להתמנות למנהל השקעות ראשי בכלל ביטוח

בורשטיין, ששימש מנכ"ל לאומי למשכנתאות, יחליף את רועי יקיר שעובר להפניקס. התפקיד הוצע גם לענת לוין ויעל אנדורן, שסירבו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> דירקטוריון כלל ביטוח, מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר, צפוי לאשר בימים הקרובים את המלצתו של המנכ”ל איזי כהן ולמנות את שוקי בורשטיין למנכ”ל כנף ‏(כלל ניהול פיננסים‏) - זרוע ההשקעות של כלל ביטוח שבבעלותה - במסגרת החלפת הצמרת הניהולית שמבצע כהן מאז שנכנס לתפקיד בדצמבר 2012.

מלבד בורשטיין ישנו מועמד חיצוני נוסף לתפקיד מנהל ההשקעות הראשי של כלל, אך סיכוייו של בורשטיין לקבל את התפקיד הם הגבוהים ביותר והוא נחשב למועמד המוביל להחליף את רועי יקיר, שעובר לתפקיד דומה בהפניקס בתום כהונה של 13 שנה לאחר שלא קיבל גיבוי מכהן.

כהן הציע את התפקיד גם לענת לוין, שהיתה מנהלת ההשקעות הראשית של מגדל כשכהן היה המנכ”ל, וכיום משמשת משנה למנכ”ל וראש החטיבה לשווקים פיננסיים בבנק הפועלים, וכן ליעל אנדורן, לשעבר מנכ”לית עמיתים וכיום שותפה בתחום החוב בקרן פלנוס מקבוצת ויולה, אולם השתיים סירבו להצעה.

לבורשטיין ‏(53‏) יש תואר בוגר במתמטיקה מהאוניברסיטה העברית, והוא צפוי להגיע לכנף - אחד מגופי ההשקעות הגדולים במשק שמנהל כספי חיסכון לטווח ארוך ונוסטרו בהיקף של יותר מ–130 מיליארד שקל - מבלי שהיה מנהל השקעות.

עם זאת כהן, סבור כי בורשטיין, הנחשב למנהל מוערך, צבר מספיק ניסיון בניהול אשראי ופיננסים כדי שיוכל למלא את התפקיד, בסיוע צוות מנהלי ההשקעות הוותיק של כנף. זאת בהתאם לאסטרטגיה של כהן לחזק את נוכחותה של כלל בתחומי האשראי הלא סחיר, הנדל”ן והתשתיות.

בורשטיין סיים קריירה ארוכה של כ–24 שנה בבנק לאומי. בתפקידו האחרון, בשנים 2008–2012, שימש מנכ”ל בנק לאומי למשכנתאות, הנחשב לשחקן השני בענף, ובתקופתו זינק הרווח של הבנק בעשרות אחוזים לקצב של כ–300 מיליון שקל ב–2012.

קודם לכן שימש מנהל הסניף הראשי של לאומי וכן סגנו של דני צידון כראש החטיבה לשוקי הון, ולפני כן היה הסגן של רקפת רוסק עמינח כראש החטיבה העסקית.

אחרי שהשלים את מיזוגו של לאומי למשכנתאות לתוך לאומי, וראה שרוסק עמינח קידמה את תמר יסעור לראש החטיבה הבנקאית - הוא החליט לעזוב את לאומי.

יחימוביץ’: כלל מפטרת, ומחלקת דיווידנד לדנקנר

בתוך כך אמרה יו”ר מפלגת העבודה, ח”כ שלי יחימוביץ’, בתגובה על חלוקת דיווידנד של 120 מיליון שקל בכלל ביטוח, חברת בת של אי.די.בי פיתוח: “החברה מחלקת מיליונים רבים מקופת הרווחים השמנה שלה, כאשר רוב הדיווידנד זורם לכיסיהם של בעלי השליטה. זה שקוף לחלוטין שהמהלך הנוכחי של כלל ביטוח לא סופר את העובדים שאחראים להצלחת החברה, ומשרת בראש ובראשונה את האינטרסים של בעל השליטה, נוחי דנקנר”.

שוקי בורשטייןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker