המו"מ בין אי.די.בי לנציגות בעלי האג"ח שוב הגיע למבוי סתום

לאחר פגישה עם החברה אתמול התברר כי החברה לא הסכימה להתקדם באף אחד מסעיפי הסדר החוב ■ מוסדי בכיר: "העובדה שהנהלת אי.די.בי עדיין יושבת על הבמה ומהתלת באנשים היא הזויה" ■ אי.די.בי: "המו"מ נמשך ואנו מקווים שיסתיים בהסדר הוגן"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נציגות מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות מרימה ידיים. בהודעה שפירסמה היום מסרה הנציגות כי המשא ומתן שהיא מנהלת מול החברה על חובות של 1.7 מיליארד שקל הגיע למבוי סתום. הודעת הנציגות היא על רקע פגישה אתמול (ה') בינה ובין החברה. 

הנציגות, שכוללת את מנכ"ל גלעד קרן פנסיה יואב ערמוני, אלכס סורז'קו מאקסלנס ויוני שר, הסבירה כי "מזה שלושה חודשים אנו מנהלים משא ומתן עם החברה. קבענו לעצמנו קווים מנחים, אך נראה כי החברה מפרשת את הקווים הללו כקווים שאפשר להתמקח עליהם". 

נוחי דנקנרצילום: אוליבייה פיטוסי

"התברר שהחברה אינה מוכנה להתקדם ולו בסעיף אחד במתווה הסדר החוב. לאור חוסר רצונה של החברה להתקדם במשא ומתן אין לנו אלא להגיע למסקנה שהמשא ומתן הגיע למבוי סתום", קובעת הנציגות.

הנציגות מסרה עוד כי "לאור חוסר ההפנמה של החברה את מצבה במשא ומתן עליה לקדם ביתר שאת את החלופות האחרות העומדות לרשותה, וביניהן העברת השליטה בחברה לידי מחזיקי האג"ח, או לחלופין לבחון פעם נוספת הסדר משולב עם נציגות אג"ח אי.די.בי פיתוח". חברי הנציגות הדגישו כי "כל האופציות הללו נמצאות על השולחן והן נבחנות במונחי התועלת הכלכלית למחזיקי האג"ח".

הנציגות הסבירה כי "המשא ומתן מתנהל על בסיס מספר עקרונות יסוד: הזרמת מזומנים מהותית, קבלת שיעור מסוים מהאקוויטי בחברה, ופריסה מחדש של חלק מהחוב למשך זמן סביר. יש לציין, כי בתחילת הדרך החברה לא קיבלה כמעט אף אחד מהעקרונות הללו ושגתה באשליות שניתן להמשיך ללא הסדר חוב. עם התקדמות המשא ומתן, החברה קיבלה את העקרונות החשובים הללו, אך הפערים בכל שלושת העקרונות עדיין משמעותיים".

נראה כי הנציגות מתחה קו אדום ומסבירה כעת לנציגי החברה כי "הזמן שעומד לרשות החברה אינו בלתי מוגבל ולמען הדיוק זמנה מוגבל מאוד. בשבועיים הקרובים תתקיים אסיפת בעלי אג"ח שתידון בתשלום הריבית שהתאריך הקובע שלו הוא ה-19 במארס. בהינתן לוח הזמנים הצפוף, על החברה להפנים ומוטב מוקדם מאשר מאוחר, כי עליה להתקדם ולהסכים למתווה המוצע על ידי הנציגות".

אתמול התקיימה אסיפת מחזיקי איגרות חוב שאמורה היתה לדון בהארכת האופציה שניתנה לאדורארדו אלשטיין להשקיע בחברת גנדן 75 מיליון דולר נוספים. התוצאות של ההצבעה טרם התקבלו. לאחר האסיפה טען נציג של אחד הגופים המוסדיים כי "העובדה שהנהלת אי.די.בי עדיין יושבת על הבמה ומהתלת באנשים היא הזויה".

מאי.די.בי נמסר בתגובה: "המו"מ נמשך ואנו מקווים שיסתיים בהסדר הוגן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker