רשות ני"ע: "הקשרים של בעלי אולטרה אקוויטי לא הובאו לידיעתנו"

"לחלק מן הקשרים לא ניתן פירוט במסגרת כתבי הטענות של הצדדים", כתבה רשות ני"ע בכתב עמדה על עסקת אולטרה-אקוויטי-גפן

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשות ניירות ערך ביקרה היום בכתב עמדה שהגישה לבית המשפט את עסקת אולטרה אקוויטי-גפן. בכתב העמדה נכתב כי: "הנסיבות מעידות על קיומם של קשרים בין בעלי השליטה באולטרה אקוויטי לבין ביומדיקס ובעלי השליטה בה בסמוך לביצוע העסקה. לחלק מן הקשרים לא ניתן פירוט במסגרת כתבי הטענות של הצדדים".

לאור עמדת הרשות קבע בית המשפט כי אם החברה לא תעצור את העסקה הוא ידון בבקשה לצו מניעה שהגיש יוסף גורביץ' בימים הקרובים.

ירון ייניצילום: תומר אפלבאום

בתחילת בפרואר הודיעה החברה הציבורית אולטרה אקוויטי כי חתמה על הסכם עם החברה הציבורית ביומדיקס לרכישת 23% ממניות החברה הציבורית גפן כאשר התמורה בגין העסקה משלבת מזומן והקצאת מניות. Themarker חשף כי על אף עמדת הרשות מהעברה כעסקה מעין זו הינה עסקת בעלי עניין החברות לא קבילו את האישורים הנדרשים לעסקה על פי חוק.

יוסף גורביץ' אשר מנהל מאבק נגד סוחר השלדים, ירון ייני, במספר חברות גרר את חברת אולטרה אקוויטי לבית המשפט וביקש צו מניעה כנגד העסקה.

מכתב העמדה של הרשות מסתמן כי היא לא חיכתה לבית המשפט ופנתה לצדדים על מנת לקבל מידע בכל הנוגע לסוגיות העניין האישי. אך אולטרה אקוויטי לא העבירה פרטים מספקים .כך למשל ציינה הרשות כי אולטרה אקוויטי לא כללה בתשובה לגבי פרטים אודות קשרים בין בעלי השליטה בה לביומדיקס והקצאה של חברת גפן לכפיר זילברמן - אחד מבעלי השליטה באולטרה אקוויטי וכיום מנכ"ל אסיה פיתוח".

הרשות מסבירה כי היא דרשה מהחברה לפרסם דו"ח מיידי בנושא שהסתירו אולטרה אקוויטי וביומדיקס מבית המשפט, בנוגע לעסקה בה מני מור, בעל השליטה בביומדיקס, רכש ב-16 בינואר מניות של חברת הבנייה הציבורית די רום הנשלטת אף היא על ידי אפסווינג של ירון ייני.

הרשות הוסיפה כי החברות לא דיווחו לבית המשפט כי במסגרת העסקה רכש מור מזילברמן מניות די רום בהיקף של כ-100 אלף שקל על מנת שהחברה תעמוד בכללי השימור של הבורסה לנירות ערך. עוד טוענת הרשות כי אולטרה אקוויטי וביומדיקס הסתירו מבית המשפט את האופציות שמחזיקה אפסווינג בחברה הציבורית גפן, כאשר רק לאחר שהרשות שאלה שאלות נוספות את המעורבים, היא גילתה כי גילאון מחזיקה במניות ואופציות של גפן המהוות כ-1.45% מההון העצמי של החברה. הרשות מסבירה כי מניות ואופציות אלו הינן בבעלות גילאון, חברה אחרת הנשלטת על ידי די רום. גם אפסגוונג מחזיקה ישירות בכ-10% מגילאון.

לעמדת הרשות, אפסווינג היא בעלת השליטה בדי רום, במיוחד לאור זאת שיו"ר דירקטוריון די רום הינו ייני וכן בתיה כהנא אביטל, שעובדת באפסווינג, מכהנת כמנכ"לית דירום, ושניהם מכהנים כנושאי משרה בגילאון.

הרשות מבהירה כי מניות די רום שמכרה לאחרונה אפסווינג היו בעיקר לגורמים שהיו בעלי קשרים עסקיים עמם, אך הדבר לא הובא לידיעת בית המשפט.

אולטרה אקוויטי נשלטת על ידי החברה הציבורית אסיה פיתוח, בשליטת אילון ברוך ודן מור, ובניהול כפיר זילברמן וסוחר השלדים ירון ייני. אסיה פיתוח מחזיקה בחברה אחזקה ישירה של 7.3%, ובאמצעות אחזקה של 19% בחברה הציבורית מטרת מיזוג, שמחזיקה ב-11% מאולטרה.

לירון ייני אחזקה ישירה של 4.7% במניות אולטרה, בנוסף לכך הוא מחזיק במניות נוספות בחברה באמצעות חברת מטרה מיזוג (16%). ביומדיקס נשלטת על ידי איש העסקים זאב ברונפלד ומשקיעה באמצעות חממה טכנולוגית בחברות מדעי החיים, בהן אליום, קולפלנט ונסווקס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker