בעלים חדשים לקניון |

ריט 1 רכשה 15% מדיזנגוף סנטר ב-145 מיליון שקל

המוכרת היא אדרי-אל נכסים שתממש 50% מאחזקותיה לאחר עליית שווי של 113 מ' ש' בנכס ■ בין החנויות המפורסמות שבשטח: המשביר לצרכן, זארה, אמריקן איגל, נייק, פוקסהום, סופרמרקט מגה ומועדון הכושר הולמס פלייס

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

חודש לאחר תחילת המו"מ השלימו הבוקר (ה') החברות אדרי-אל נכסים וקרן ריט 1 את עסקת המכירה של דיזינגוף סנטר. ריט 1 רכשה מאדרי-אל מחצית מאחזקותיה בקניון דיזינגוף סנטר (15% מסך השטחים בקניון) בתמורה ל-145 מיליון שקל. הזכויות אותן רכשה ריט 1 נמצאות בחלקו הצפוני של הקניון ובשטח של 6 אלף מ"ר. בין החנויות המפורסמות שבשטח: המשביר לצרכן, זארה, אמריקן איגל, נייק, פוקסהום, סופרמרקט מגה ומועדון הכושר הולמס פלייס.

מדובר באזור איכותי וייחודי של הקניון ועל כן לא ניתן לגזור את שוויו הכולל של הנכס מהעסקה הנוכחית. בדוחות החברה העדכניים של אדרי-אל רשומות אחזקותיה (30% מסך השטחים בקניון) לפי שווי של 290 מיליון שקל. מדובר בעלייה של 113 מיליון שקל בחלקה של אדרי-אל מאז רכשה החברה את הנכס ב-2006. 

דיזינגוף סנטרצילום: אייל טואג

המרכז המסחרי דיזינגוף סנטר (הקרוי על שם מאיר דיזנגוף) שוכן במפגש הרחובות דיזנגוף והמלך ג'ורג' בתל אביב, כחצי קילומטר דרומית לכיכר צינה דיזנגוף. הקמת המרכז החלה ב-1972 והוא נפתח לציבור ב-1977. במרכז כ-400 חנויות, בהן מבקרים כ-50 אלף מבקרים ביום ממוצע. שיעורי התפוסה בדיזנגוף סנטר הינם כ-96% וה-NOI השנתי הינו כ-23 מיליון שקל.

במקביל, הודיעו השתיים על עסקה נוספת: קרן ריט 1 רכשה מאדרי-אל 25% מקניון "שמונה סנטר" בקריית שמונה בתמורה לסכום של 27 מיליון שקל - 2 מיליון שקל פחות ממה שדובר בתחילת המו"מ. כמו כן רכשה ריט 1 25% מאחזקתה של אדרי-אל בחלק ממגרש הסמוך לקניון שמונה סנטר המיועד למסחר ומשרדים.

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1 אמר הבוקר כי "שני המרכזים, הן דיזינגוף סנטר וקניון "שמונה סנטר" מאופיינים בתנועת מבקרים גבוהה מאד, בשל מיקומם המרכזי עבור האוכלוסיות אותן הם משרתים". 

גבי אדרי, מנכ"ל אדרי-אל ישראל נכסים, אמר כי "עסקה זו מחזקת את בסיס ההון של החברה ומשפרת את נזילותה ותאפשר לה להשביח ולבנות את הפרויקטים אותם היא יוזמת בבניין האופרה בת"א, בית המגדלור בת"א, וכפר תבור". אדרי הוסיף כי "אנו מממשים באופן חלקי שני נכסים אשר היקף ההשבחה בהם הינו כ- 150 מיליון שקל ואשר בוצע בפועל בשנים 2008-2012".

אדרי אל בחרה למכור את נכסיה בין היתר כיוון שהיא זקוקה למזומנים. בקופת החברה מצויים נכון להיום 2.5 מיליון שקל בלבד (לפני העסקה הנוכחית), והיא נדרשת לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 37 מיליון שקל למחזיקי האג"ח בשנת 2013. 

אדרי-אל, הנשלטת על ידי גבי אדרי (83%), סבלה מירידת ערך של עשרות אחוזים בשנת 2012 בין היתר על רקע מצוקת הנזילות ותוצאות חלשות שהציגה. ב-9 החודשים הראשונים של 2012, הסבה החברה הפסד נקי של 13.5 מיליון שקל לבעלי מניותיה. זאת, לעומת רווח נקי של 19 מיליון שקל בתקופה המקבילה. 

עם זאת, עם הדיווח הראשוני על מו"מ למכירת זכויותיה בקניונים בתחילת ינואר, הוסיפה המניה קרוב ל50% לערכה לשווי נוכחי של 60 מיליון שקל. השיפור התבטא גם בתשואות האג"ח שירדו מרמה של 20% לתשואות נוכחיות של 4%. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker