56% מסוכני הביטוח: הרגולטור לא מבין את המציאות בשטח

מהסקר שהציגה חברת עדיף תקשורת בכנס של פסגות, שעסק בחיסכון פנסיוני, עולה כי רוב סוכני הביטוח לא עובדים מול בתי השקעות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

בית ההשקעות פסגות ערך אתמול את הכנס השנתי שלו יחד עם חברת עדיף תקשורת. הכנס, בהשתתפות כ–300 סוכני ביטוח, עסק במפץ הפנסיוני ובא לבחון כיצד מתמודדים הסוכנים ובתי ההשקעות עם השינויים בתחום.

מנכ”ל פסגות, חגי בדש, אמר בכנס: “הסדר חוב שמשרת את הציבור יכול להיות הסדר טוב, אבל הבעיה היא שלעתים הוא משרת רק את טובת בעלי השליטה בחברה, תוך התעלמות מהאינטרס של המשקיעים. פסגות תעשה כל שצריך על מנת למקסם את החזר החוב עבור המשקיעים”.

פסגות נוקט גישה לוחמנית בהסדרי החוב שבהם מעורב בית ההשקעות, שהגדול בהם הוא הסדר החוב באי.די.בי פיתוח. “לעתים כדי להשיג מטרה בסיסית, צריך ללכת על האקסטרים”, הדגיש בדש. “אין לנו שום דבר נגד אף אחד, אלא מטרה אחת ויחידה - לדאוג שכספי הציבור יוחזרו לידיו. לפעמים צריך להיות יותר אגרסיביים ולעמוד על הרגליים האחוריות כדי לדאוג למשקיעים. אני חושב שאנו נוקטים גישה עניינית ופרגמטית, ומבטיח שנמשיך כך, ובכל הכוח”.

עדיף תקשורת חשפה בכנס סקר שנערך בקרב 200 סוכני ביטוח, שבדק כיצד הסוכנים עובדים מול בתי ההשקעות ומול הלקוחות. את הסקר ביצעה חברת הגל החדש. מהסקר עולה כי מרבית הסוכנים ‏(65%‏) לא עובדים מול בתי ההשקעות, וכי הפרמטרים העיקריים שהלקוח בוחן כשהוא מחליט לגבי החיסכון הפנסיוני הם דמי ניהול ‏(58%‏), שירות ‏(50%‏) ותשואה ‏(37%‏). עוד עולה מהסקר כי כשלקוח צריך להחליט בנוגע למסלול הפנסיוני המתאים לו, לייעוץ שמעניק לו הסוכן יש משקל של 45% בהחלטה ולהמלצה של חבר רק 16%.

“אחד הממצאים המעניינים במחקר היה אופן תפישת הרגולטור על ידי סוכני הביטוח”, אמר עופר נוריאל, עורך ראשי בעדיף תקשורת. הסקר חשף חוסר שביעות רצון של סוכני הביטוח מהממונה על הביטוח במשרד האוצר, פרופ’ עודד שריג - 56% מהסוכנים ציינו כי לרגולטור הבנה מועטה של המציאות בשטח ורק 16% מהם חושבים כי הרגולטור מבין את המציאות בשטח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker