נמרודי מציע למחזיקי הכשרת הישוב: קבלו בטחונות תמורת פריסת אג"ח

הבוקר פנתה החברה בהצעת רכש לכלל מחזיקי אגרות החוב של החברה להמיר חוב קיים של 50 מיליון שקל בסדרה חדשה - סדרה 16, שתהיה מגובה בשעבוד על חברת הקניונים של החברה

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הכשרת הישוב של איש העסקים עופר נמרודי מנסה לחזק את תדמיתה בשוק ההון על ידי מהלך של החלפת החוב הקיים שלה בחוב ארוך יותר מגובה בביטחונות. הבוקר פנתה החברה בהצעת רכש לכלל מחזיקי אגרות החוב שלה (סדרות 12,13,15) שעיקרה המרת חוב קיים של 50 מיליון שקל בסדרה חדשה - סדרה 16, שתהיה מגובה בשעבוד על חברת הקניונים של החברה. ערך הפארי של האיגרת החדשה יהיה שווה לערך הפארי של החוב הישן מה שאומר שלא גלומה תספורת כלשהי בהצעה של החברה.

נכון להיום, להכשרת הישוב חמש סדרות אג"ח בהיקף כולל של 800 מיליון שקל הנסחרות בתשואות יציבות של 7%-11%. בחודש הקרוב תפרע החברה את יתרת הקרן (45 מיליון שקל) בסדרה 11 ותשלום נוסף של 25 מיליון שקל בסדרה 14 ותיוותר עם חוב כולל של 730 מיליון שקל הפרוש על פני ארבע סדרות. 

עופר נמרודיצילום: יח"צ

ההצעה הנוכחית נוגעת לכלל הסדרות שיוותרו (סדרות 12,13 , 15) מלבד סדרה 14 שמגובה כבר ב-25% ממניות חברת הנדל"ן הפרטית סקיליין מקבוצת מישורים. בשלב ראשוני מוגבלת ההצעה להיקף של 50 מיליון שקל, בניסיון לבדוק את טיב המהלך. 

לפי שעה נראה כי מחזיקי האג"ח חלוקים בדעתם לגבי ההצעה של נמרודי. אגרות החוב מסדרה 15 בהיקף של 220 מיליון שקל ומח"מ (משך חיים ממוצע) של 3.9 שנים נסחרות בעלייה של 0.1% לתשואה לפדיון של 11%. לעומתן, אגרות החוב מסדרה 13 בהיקף של 210 מיליון שקל ומח"מ של 3.2 שנים מגיבות בירידה של 2.8% לתשואה לפדיון של 10%. 

הסדרה החדשה שמציעה הכשרת הישוב תעניק ריבית של 5.3%, צמודה למדד, והמח"מ שלה יעמוד על כ-4.6 שנים. הקרן והריבית ייפרעו בחמישה תשלומים שנתיים שווים ב-30 ביוני של כל אחת מהשנים 2016 עד 2020. זאת לעומת החוב הקיים הפרוש ברובו על פני שנים 2015-2018.

האג"ח החדשה תהיה מגובית בשעבוד בדרגה ראשונה על מניותיה של חברת הבת, הכשרה קניונים, המוערכת בשווי של 373 מיליון שקל על פי הערכת שווי חיצונית. בין אחזקותיה של הכשרה קניונים נמנים: קניון שבעת הכוכבים, פאוור סנטר צומת ירקונים, מרכז מסחרי ברעות, מרכז מסחרי באילת וקרקעות בארץ ובחו"ל.

"מדיניות ארוכת הטווח שלנו היא שכל סדרות האג"ח של החברה תהיינה מגובות בביטחונות והצעת הרכש חליפין הנוכחית היא צעד נוסף ביישום מדיניות זו" אמר הבוקר אלי כהן, המשנה למנכ"ל הכשרת הישוב.

הנהלת החברה ציינה כי היא מתחייבת כלפי המשקיעים שיתרת קרן אגרות החוב לא תעלה על 65% מהשווי של מניות הכשרה קניונים, על יחס הון עצמי למאזן סולו שלא יפחת מ-18% ועל כך שהלוואות בגין פרויקטים בחו"ל יהיו מסוג Non-Recourse.

קבוצת הכשרת הישוב, הנשלטת ומנוהלת על ידי עופר נמרודי ונסחרת בת"א לפי שווי של 390 מיליון שקל, הינה חברת החזקות הפועלת בתחום השכרת נכסים מניבים בחו"ל ובישראל, החזקה ופיתוח של רישיונות לחיפושי גז ונפט באמצעות הכשרה אנרגיה וניהול ותפעול של בתי מלון בישראל תחת המותג "רימונים" וחברת הכשרה מלונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker