מנכ”ל מזור ישתכר 65 אלף ש' בחודש ויקבל מענק שנתי של עד 7 משכורות

מזור, המפתחת מכשור רפואי מונחה הדמיה לתמיכה בניתוחים כירורגיים, תגייס 7.5 מיליון דולר כדי להירשם בנאסד”ק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת מזור, שמפתחת מכשור רפואי מונחה הדמיה לתמיכה בניתוחים כירורגיים זעיר פולשניים, עושה צעד לקראת רישום מניותיה למסחר בנאסד”ק. מזור תכנס את בעלי מניותיה לאסיפה ב-31 במארס לאישור מעברה של החברה למתכונת דיווח בהתאם לדיני ניירות ערך האמריקאיים.

רישום מניותיה של החברה למסחר בנאסד”ק הוא תנאי לגיוס של עוד 7.5 מיליון דולר משותפות אורקל במחיר של 6 שקלים למניה, 42% פחות ממחיר הבורסה שלה. זאת בעקבות עלייה של 128% ממחצית אוגוסט 2012 ביום החתימה על העסקה לגיוס עד 15 מיליון דולר מאורקל בתגובה לשיפור בתוצאותיה הכספיות של החברה ברבעון השני והשלישי של 2012.

צילום: ישראל סאן

ההתקדמות לקראת גיוס של עוד 7.5 מיליון דולר תמכה בקפיצה של 6.5% במניה במחזור של 3.8 מיליון שקל - פי 2.4 מהמחזור היומי הממוצע בה.

סמנכ”לית הכספים של מזור, שרון לויטה, ציינה שהחברה תנהג לפי הדין האמריקאי בכל הקשור לדיווח על שכר בכירים של חברות זרות שרשומות למסחר בבורסה האמריקאית, אף כי למיטב הבנתה נושא הדיווח של שכר בכירים בחברות דואליות עומד להשתנות.

מנכ”ל מזור, אורי הדומי, אמר שהשיקול הדיווחי לא הנחה את החברה בהחלטתה. “אין לנו מה להסתיר, ואין לנו כוונה להסתיר בנוגע לשכר בכירים”, אמר הדומי. “הרישום של תעודות הפיקדון של מזור למסחר בבורסה האמריקאית היה תנאי להשקעה של מוסדיים אמריקאיים. בנוסף, 80% ממחזור המכירות הוא בארה”ב ומתחרותיה נסחרות בבורסה זו”.

בעלי המניות של מזור יתבקשו לאשר את שכרו של הדומי בתום תקופה של שלוש שנים, שבה הוצב בארה”ב וקיבל את שכרו מהחברה הבת האמריקאית. שכרו יהיה 65 אלף שקל ברוטו בחודש והוא יהיה זכאי למענק שנתי של עד שש משכורות חודשיות, לפי עמידה ביעדים, ולהקצאת אופציות - כך שהערך הבלק ושולסי של האופציות והמענק לא יעלו על שבע משכורות חודשיות. מחיר המימוש של האופציות יהיה הגבוה מבין המחיר הממוצע של המניה ב-30 הימים שקדמו להקצאתן, או המחיר הממוצע של המניה בדצמבר 2013.

תוכנית היעדים ל-2013 מורכבת מעמידה ביעדי המכירות וביעדי פעילות בשוק ההון, שמירה על הפסד תפעולי לפי תקציב החברה, עמידה ביעדי מו”פ ורגולציה והערכה כללית של הדירקטוריון. עמידה בכל אחד מהיעדים הנומינליים תזכה את המנכ”ל בבונוס של 100%. הדומי מחזיק ב-1.7% ממניות החברה בדילול מלא, ועלות שכרו ב-2012 היתה 1.3 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker