קרן ויולה תשקיע 27 מיליון שקל בחברה לאבחון רפואי מקוון

לפני קבלת השליטה בגאון אחזקות, קרן ויולה מרחיבה את השקעותיה. הקרן רכשה באחרונה את השליטה 
בחברת השירותים הרפואיים iMER ■ יונתן קולבר: “נלהבים להצטרף לצוות ולהוביל את החברה”

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

במקביל לעסקה המסתמנת לרכישת השליטה בגאון אחזקות תמורת 70 מיליון שקל, קרן ויולה פרייבט אקוויטי ממשיכה לאתר השקעות חדשות. ל-TheMarker נודע כי הקרן רכשה באחרונה את השליטה בחברת השירותים הרפואיים iMER תמורת 27 מיליון שקל ‏(כ-7 מיליון דולר‏), כחלק מסבב גיוס מוסדי ראשון שערכה חברת הביומד.

iMER‏ (International Medical Evaluation and Referral‏) פיתחה טכנולוגיה המאפשרת אבחון מרחוק של חולים במחלות קשות. החברה מאפשרת ניהול מקוון של תיק רפואי ושימוש בווידיאו ואמצעים אחרים של רפואה מרחוק. החברה, שנוסדה ב-2005 ומעסיקה כיום יותר מ-50 עובדים, פועלת מבית החולים הדסה, שהוא גם שותף בחברה.

יונתן קובלרצילום: מיכה קירשנר

קרן ויולה מתמקדת בהשקעה בחברות בשלות, פרטיות או ציבוריות, הנמצאות בשלבי צמיחה. הקרן היא חלק מקבוצת ויולה, המנהלת כמעט 2 מיליארד דולר. לקרן יש נכסים בסך 164 מיליון דולר, והיא מנוהלת בידי ארבעה שותפים: הראל בית־און, אסנת רונן, סמי תותח ויונתן קולבר. לאחר ההשקעה ב-iMER קולבר ימונה ליו”ר החברה ותותח ימונה כדירקטור.

השקעה עשירית 
מאז ההקמה

ההשקעה הנוכחית של ויולה היא העשירית שלה מאז שהוקמה ב-2008. בין ההשקעות הקודמות ניתן למנות את עמיעד מערכות מים, אירונאוטיקס, אורעד הייטק, מוביילאקסס ‏(שנמכרה לאחר מכן במארס 2011‏), מטומי מדיה גרופ, דגניה מדיקל, זנד טכנולוגיות, מקרוקיור ו-myThings. בעבר התעניינה הקבוצה ברכישת השליטה בכלל תעשיות מידי נוחי דנקנר לפי שווי של 3.6-3.8 מיליארד שקל. ואולם בסופו של דבר נמכרה ללן בלווטניק לפי שווי של 2.55 מיליארד שקל.

משקיעה רב תחומית

בשבוע שעבר נודע על עסקה נוספת שבכוונת הקרן להוציא לפועל בשבועות הקרובים. הקרן מתכוונת להשקיע כ-70 מיליון שקל ולקבל לידיה את השליטה ‏(56%‏) בחברת גאון אחזקות, המחזיקה בין השאר בפעילות קלינטק ‏(המרוכזת תחת החברה הבת גאון אגרו‏).

הפעילות כוללת בעיקר ייצור ושיווק מוצרים לתשתיות מים, גז וביוב. הקרן אף קיבלה אופציה לרכישת 10% נוספים מהחברה בעבור הזרמה עתידית של 20 מיליון שקל.

קולבר שאישר את הידיעה, הסביר את ההחלטה להשקיע ב-iMER: “מדובר בחברה שפועלת בשוק עצום הצומח במהירות. לחברה יש כיום צוות ניהולי מצוין שפיתח שירות פורץ דרך, מבוסס טכנולוגיה ייחודית, שמעמיד את צורכי המטופל במקום הראשון. אנחנו נלהבים להצטרף לצוות של iMER ולעזור לו להוביל את החברה לשלב הבא בצמיחה שלה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker