אייזנברג משיב אש: מבסס גרעין שליטה בערד ללא יריבו גזונטהייט

חברת ההשקעות ערד, המחזיקה בחברת המחשוב השלישית בגודלה בישראל, מלם תים, מודיעה על הסכם שליטה חדש לתקופה של עשר שנים ■ בניגוד לרצונו של גזונטהייט - אייזנברג ימונה למנהל העסקים הראשי של החברה ויחליף את בנו כיו"ר הדירקטוריון

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

הדרמה בחברת ההשקעות ערד של שלמה אייזנברג נמשכת. חודש ימים לאחר האסיפה הדרמטית שבה הודחו אייזנברג ומקורביו מדירקטוריון החברה על ידי יריבו של אייזנברג לשליטה, אברהם גזונטהייט (34%), מודיע הבוקר אייזנברג (37%) על הסכם שליטה חדש בחברה עם השותף השלישי, יורשו של רודולוף שפיצר (18%), ועל מינוי דירקטוריון חדש ללא נציגיו של גזונטהייט. ההסכם הינו לתקופה של עשר שנים.

בניגוד לרצונו של גזונטהייט, אייזנברג ימונה למנהל העסקים הראשי של החברה וליו"ר דירקטוריון החדש. אייזנברג יחליף את בנו, פרופ' אליהו אייזנברג, שכיהן כיו"ר דירקטוריון ערד מאז שנת 2005. ארבעה דירקטורים נוספים מטעמו של אייזנברג ימונו עוד הערב לדירקטוריון החברה לצד נציגם של יורשי שפיצר - אברהם בן משה. שני הדח"צים (דירקטורים חיצוניים), רויטל אבירם ושמואל מסנברג שהודחו מהחברה באסיפה האחרונה לא ישובו עוד. בימים הקרובים תתכנס האסיפה הכללית של החברה בכדי לבחור את הדח"צים החדשים. 

שלמה אייזנברגצילום: תומר אפלבאום

ערד היא חברת השקעות המחזיקה בחברת המחשוב השלישית בגודלה בישראל, מלם תים, ובחברות הנדל"ן ישרס ועוגן. שווי השוק של ערד מסתכם בכ-385 מיליון שקל לאחר שהוסיפה לערכה 30% בשנה האחרונה בעיקר בזכות תוצאות טובות בחברה הבת ישרס. 

"אני שבע רצון שהצלחנו לייצב את השליטה בערד" אמר הבוקר אייזנברג בשיחה עם The Marker. "המשבר הזה פגע בעסק שלנו בעיקר מול שוק ההון. אנו חייבים מעל 3 מיליארד שקל לגופים מוסדיים ובנקאיים ולכן היה לנו חשוב לשדר יציבות" הסביר אייזנברג. 

היסטוריה של מאבקים

לאייזנברג היסטוריה רצופה של מאבקים עם שותפיו. כך למשל, בדצמבר האחרון סירבו בעלי המניות של מלם תים לאשר שכר רטרואקטיבי של שש שנים בגין כהונתו כמנהל עסקים ראשי בחברה. דירקטוריון החברה הודיע לאחרונה כי שכרו של אייזנברג היה ראוי וסביר וכי אין עילה לנקוט בהליכים . 

מה ששכנע את יורשיו של שפיצר לחבור לאייזנברג הייתה הסכמה לגבי מדיניות דיווידנד חדשה בערד. החל משנת 2014 תחלק החברה דיבידנד שנתי של 2.5 מיליון דולר. סכום שיעלה עם השנים בכפוף להקטנת המינוף של החברה לבנקים. 

השבוע השלימה ישרס גיוס חוב של 224 מיליון שקל באמצעות אג"ח חדשה שהנפיקה - סדרה י"ב. הגיוס נועד לצורך החזר חובות לבנק לאומי. "בהנפקה היינו יכולים להשיג ריבית טובה יותר לולא האי וודאות בחברה" אמר אייזנברג. אגרות החוב של ישרס נסחרות בתשואות צמודות יציבות של 1.5%-4.5% עקב שיפור בתחומי פעילות עיקריים בנדל"ן ואישור דירוג של חברת מדרוג ברמה של A2 עם אופק יציב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker