כיל רוכשת יצרנית גרמנית של חומרים מבוססי פוספט בעשרות מיליוני ד'

כיל תרכוש את המפעל מהחברה הבינלאומית Thermphos, שהיתה בעבר בבעלותו של ארקדי גאידמק, תמורת סכום מוערך של 60-50 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת כימיקלים לישראל (כיל) ממשיכה להרחיב את פעילותה באירופה. כיל מוצרי תכלית, חטיבה של כיל, רוכשת את הנכסים ופעילות הייצור של מפעל לייצור הפוספט P2S5 בעיר Knapsack שבגרמניה.

כיל תרכוש את המפעל מהחברה הבינלאומית Thermphos, שהיתה בעבר בבעלותו של ארקדי גאידמק, תמורת סכום מוערך של 60-50 מיליון דולר. P2S5 הוא חומר מבוסס פוספט המשמש מרכיב חיוני בייצור של תוספים לחומרי סיכה, לחומרי הדברה ולחומרים מיוחדים לצורכי כרייה.

אחד היתרונות ברכישת המפעל הוא החסמים הטכנולוגיים הגבוהים יחסית בייצור P2S5 שגורמים למיעוט מתחרים בשוק העולמי למוצר זה. רכישת הפעילות ב-Knapsack תמצב את כיל מוצרי תכלית כאחת היצרניות הגדולות והמובילות של P2S5 באירופה בנוסף להיותה החברה המובילה בשוק זה בארה"ב, ותחזק את מעמדה המוביל בשוק המוצרים מבוססי הפוספט.

כחלק מהמגמה של הבטחת שוק שבוי לפוספט שכיל כורה בנגב והתרחבות לשוק מוצרי המשך בעלי ערך מוסף גבוה, רכשה כיל את חברת אסטריס שמייצרת מעכבי בעירה על בסיס פוספט ב-2005, סופרסטה שמייצרת מעכבי בעירה על בסיס פוספט ב-2007, ויצרניות הדשנים המיוחדים על בסיס פוספט, Everris שבסיסה בהולנד ובגרמניה ב-2011 ו-Fuentes הספרדית ב-2011.

חומר עיכוב בעירה של כילצילום: כיל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker