הקידוח בגבריאלה בוטל - ומודיעין עשויה לאבד עוד 21 מיליון דולר

חברת חיפושי הגז והנפט שבשליטת צחי סולטן חתמה על הסכם חדש עם נובל דרילינג - ספקית האסדה שאמורה הייתה לקדוח ברישיון גבריאלה ■ הוחלט כי האסדה תעגון לתקופה המתנה של עד 30 יום במלטה במהלכה ינסו לאתר שוכר חלופי ■ בינתיים, מודיעין מאבדת 6%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חג פורים, לא שמח, לשותפות בגבריאלה: כחודש ימים לאחר המועד המקורי להעמדת התשלום שני לנובל דרילינג, ספקית האסדה שהייתה אמורה לקדוח ברישיון, מתגלה המחיר היקר של המחלוקת עם אדירה וקרן בראונסטון. מודיעין דיווחה הבוקר כי הקידוח המתוכנן בגבריאלה בוטל, לפחות לעת עתה, וכי היא עלולה לאבד עד 21 מיליון דולר כתוצאה מהביטול.

במטרה למזער נזקים, מודיעין חתמה על הסכם חדש עם נובל, במסגרתו נקבע שאסדת הקידוח תעזוב למלטה ותעגון שם ל"תקופת המתנה" של עד 30 יום. בתקופה זו תנסה מודיעין לאתר שוכר חלופי ולקבל חלק מהכסף. ואולם, גם העגינה במלטה יקרה למדי - כ-100 אלף דולר ליום. אם בתום התקופה לא יימצא שוכר, נובל תחלט כל האשראי שהעמידה לה מודיעין - 15 מיליון דולר, לא כולל הוצאות נלוות של כ-6 מיליון דולר.

צחי סולטןצילום: עופר וקנין

הבעיות בגבריאלה החלו לאחר ששתי השותפות הקטנות ברישיון, אדירה אנרגיה וקרן בראונסטון (15% כל אחת), לא העמידו את חלקן בתשלום השני לספקית האסדה - 10 מיליון דולר. כתוצאה מכך, הקידוח שתוכנן לחודש הבא לא יצא לפועל. החשש העיקרי היה שבשל אי העמדת התשלום, אסדת הקידוח תעזוב את מימי התיכון והקידוח יחד עם הכספים שהושקעו בו יירדו לטמיון.

ההחלטה להעביר את האסדה למלטה היא הרע במיעוטו מבחינת מודיעין ובעל השליטה בה צחי סולטן. לאחר שלא הועבר התשלום לנובל, מחיר "החניה" של האסדה בישראל עומד 300 אלף דולר ביום (ב-10 ימים הראשונים) ו-200 אלף דולר לאחר מכן, לא כולל שירותי נמל שונים שמוערכים בעשרות אלפי דולרים. לכך יש להוסיף את עלות האסדה בקידוח עצמו - 400 אלף דולר ליום לתקופה של 75 ימים.

ההחלטה להעביר את האסדה למלטה התקבלה לאחר שמודיעין לא הצליחה למצוא בכל איזור הים התיכון המזרחי (מצרים, קפריסין, יוון) חברה שתרצה לשכור במקומה את האסדה בשכירות משנה (sublet). גם עכשיו ממשיכה מודיעין לנסות ולאתר שוכר חלופי. במידה שלא יימצא שוכר שכזה עד תום תקופת ההמתנה במלטה, יתבטל הסכם הקידוח עם נובל, ויחולטו כאמור כל הכספים.

כעת, משהושג הסכם חדש עם ספקית האסדה, נראה שלא צפויות התפתחויות משמעותיות בגבריאלה עד לסיום הקידוח ברישיון השכן - "שמן" (סוף אפריל-ראשית מאי). במידה רבה, הצלחה במציאת נפט בשמן היא חבל הצלה למודיעין, שכן מציאת נפט בכמות משמעותית שם מעלה על הסיכוי להצלחה גם בגבריאלה. הדבר צפוי להקפיץ את השווי התיאורטי של הרישיון ועשוי לסייע למודיעין להשיג מימון או להכניס שותפות במחיר גבוה.

לפני כחודשיים כבר דיווחה מודיעין כי היא במשא ומתן למכירת חלק מזכויותיה (70%) לשותפות הזדמנות ישראלית או ל-AGR הנורווגית (10% לכל אחת, על פי הערכות). ואולם, המגעים "נתקעו" על רקע הבעיות עם אדירה וקרן בראונסטון. כעת, על סולטן להחליט האם הוא מעדיף להכניס שותפות עכשיו ולזכות בביטוחן מימוני או לחילופין - ללכת "על כל הקופה" ולקוות שיימצא נפט ברישיון שמן.

 בינתיים, יחידות ההשתתפות של מודיעין מאבדות כ-6% במסחר, ומסכמות ירידה של 96% במהלך השנה האחרונה. שוויה של מודיעין עומד על 73 מיליון שקל בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker