על מה דיברו דוד חודק ורונן טוב במסעדות הטובות של ניו יורק?

שלל אינטרסים מתרוצצים בראשו של עו”ד חודק ■ מצד אחד, הוא מייעץ לכור בעסקה לרכישת כלל ביטוח ■ מצד שני, הוא שהה בניו יורק עם טוב, המנהל מגעים עם קרן זרה לרכישת כלל ■ מצד שלישי, משרדו מייצג את קרן יורק, המנסה להדיח את נוחי דנקנר מאי.די.בי ■ מצד רביעי, הוא מייצג את קרדיט סוויס, העלולה להסתבך עם אשראי שניתן לדנקנר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מה עשו באותו יום בניו יורק רונן טוב, דוד חודק ודני מרגלית? והאם הם עשו את מה שעשו יחד? תלוי את מי שואלים.

טוב, לשעבר מנכ”ל פסגות ומשנה למנכ”ל כלל ביטוח, היה בניו יורק כחלק מניסיונותיו לגבש קבוצת משקיעים שתרכוש מאי.די.בי את השליטה בחברת כלל ביטוח ‏(55%‏). טוב נפגש בניו יורק עם נציגי קרן השקעות בינלאומית, כנראה אמריקאית.

דוד חודק
דוד חודקצילום: אוליביה פיטוסי

לפי מקורות בשוק ההון, מי שמייעץ לטוב הוא עו”ד חודק, שכנראה השתתף בפגישות. פירמת רואי החשבון BDO זיו האפט, שבה מרגלית הוא שותף בכיר, הכינה באחרונה עבור טוב הערכת שווי לכלל ביטוח. מרגלית גם משמש כיועץ פיננסי־עסקי של טוב.

מקורביו של חודק טוענים כי אינו מעורב במגעים שמנהל טוב. לדבריהם, חודק מיודד זה שנים ארוכות עם טוב, והשניים נפגשו באקראי בטיסה לניו יורק. לאחר מכן בילו יחד בסוף שבוע שבו חגגו האמריקאים את יום מרטין לותר קינג, בהצגות בתיאטרון, וכן במסעדות הטובות של ניו יורק.

מקורבי חודק מוסיפים כי אינו מייצג את טוב במגעים לרכישת כלל ביטוח, ומטרת נסיעתו לניו יורק היתה קשורה ל”עיסוקיו הרבים האחרים”.

חודק שימש גם כעורך דינו של טוב במגעים מול קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות - הן עם כניסתו לתפקיד והן לאחר שפוטר כשקיבל חבילת פיצויים של 5 מיליון שקל. ככל הידוע דנקנר ואנשי אי.די.בי לא היו באותו סוף שבוע בניו יורק כדי לקדם את עסקת כלל ביטוח, אך לפי המעורבים במגעים דנקנר נפגש בהזדמנות אחרת עם מנהלי אותה קרן שעמה נפגש טוב.

בכובע נוסף משמש חודק אצל דנקנר כיועץ משפטי של ועדה מיוחדת מטעם כור מקבוצת אי.די.בי. הוועדה אמורה לקבוע את תנאי העסקה של בעלי העניין למכירת כלל ביטוח לידי כור, עסקה שמקדם דנקנר כדי לפתור את בעיית הנזילות שלו. משרד עורכי הדין של חודק, גרוס-קלינהנדלר-חודק-הלוי-גרינברג, מלווה בימים אלה את דנקנר וחברות שבשליטתו בצמתים עסקיים שונים ומכריעים עבורו, כשבחלקם הם מייצגים אותו ובחלקם את הלקוחות שעומדים מולו. כך, למשל, מלבד העובדה שחודק עצמו מייצג את הוועדה המיוחדת של כור, המשרד מייצג את קרן יורק האמריקאית ‏(שמנוהלת בידי ג’רמי בלנק‏).

רונן טובצילום: עופר וקנין

הקרן היא הנושה הגדול ביותר של אי.די.בי פיתוח. יורק פועלת במסגרת נציגות בעלי האג”ח להדחת דנקנר ולהשתלטות על נכסי אי.די.בי. במקביל, צוות אחרת מטעם משרד חודק מייצג את הבנק השווייצי קרדיט סוויס, שכור מקבוצת אי.די.בי מחזיקה בו כ-2.3%, בנוגע למסגרת אשראי של כ-20 מיליון דולר שהעניק הבנק השווייצי לגנדן הולדינגס ‏(החברה האם של אי.די.בי אחזקות‏) בשנה שעברה. כנגדה שועבדו כ-5% מאי.די.בי אחזקות, וניתנו ככל הידוע ערבויות אישיות, אך נכון להיום נוכח הידרדרות ניכרת בעסקיו של דנקנר לא ברור כיצד חוב זה ייפרע.

דוד חודק ורונן טוב סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker