השעון מתקתק: לאי.די.בי נותרו רק 11 יום להביא כסף

לפי מסמך העקרונות שנחתם עם נציגות מחזיקי האג”ח של אי.די.בי אחזקות בדצמבר, אי־מימוש האופציה של אלשטיין עד 28 בפברואר מעניקה לדנקנר ארכה של שבעה ימים להראות מקור כספי חלופי לתשלום האג”ח שנדחה

מיכאל רוכוורגר

>> שעון החול של נוחי דנקנר להגעה להסדר חוב באי.די.בי אחזקות הולך ואוזל.

יום חמישי, 28 בפברואר, הוא צומת חשוב. בתאריך זה פוקעת האופציה המקורית להשקעה של 300 מיליון שקל של אדוארדו אלשטיין בגנדן. חלק מהכסף של אלשטיין, 120 מיליון שקל, אמור לעבור לאי.די.בי אחזקות לצורך תשלום שנדחה לבעלי אג”ח ד’ מדצמבר 2012.

נוחי דנקנרצילום: עופר וקנין

לפי מסמך העקרונות שנחתם עם נציגות מחזיקי האג”ח של אי.די.בי אחזקות בדצמבר, אי־מימוש האופציה של אלשטיין עד 28 בפברואר מעניקה לדנקנר ארכה של שבעה ימים להראות מקור כספי חלופי לתשלום האג”ח שנדחה. לפיכך, התחנה הבאה של דנקנר תהיה בעוד 11 יום, ב–7 במארס. אם עד אז לא יראה דנקנר כסף לתשלום הדחוי לבעלי האג”ח, הם יהיו רשאים לקחת את ענייניהם מול החברה לבית המשפט.

בשבוע שעבר, בראשונה מאז שאי.די.בי אחזקות נקלעה למשבר פיננסי קשה, הצטרף דנקנר לפגישות עם הנציגות, המורכבת מהחברים של אקסלנס, הראל פיא וגילעד. הנציגות אף נפגשה עם אלשטיין כשביקר בישראל.

אי.די.בי אחזקות מנסה לנצל את ההזרמה של אלשטיין כדי לגבש הסדר חוב כולל, והעבירה לנציגות הצעה משופרת במקצת, שעדיין משקפת תספורת של כ–500 מיליון שקל. לפי ההצעה, “תרומת הבעלים” להסדר הועלתה ב–10 מיליון שקל - ל–360 מיליון שקל. הנציגות דורשת שהתרומה תהיה 500 מיליון שקל. מתוך סכום זה, 40 מיליון שקל גנדן כבר הזרימה בנובמבר 2012.

כדי להיענות לדרישות הנציגות, ובהנחה שאלשטיין אכן יזרים את הכסף, יצטרך דנקנר לקבל אישור מהבנקים המממנים של גנדן, לאומי ומזרחי טפחות, להעברת הכספים שיגיעו מאלשטיין היישר לאי.די.בי אחזקות. בנוסף, נציגות מחזיקי האג”ח של אי.די.בי אחזקות דורשת מהחברה להקפיא תשלום ריבית של 3 מיליון שקל בסוף החודש לקרדיט סוויס, כדי להימנע ממצב של העדפת נושים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker