בלעדי |

מחזיקי אמפל: "מימן מבקש דחייה מהתפטרותו כיו"ר אמפל"

מחזיקי האג"ח של אמפל טוענים כי מימן ביקש דחייה של תהליך הפרישה של ההנהלה הבכירה בשבוע ימים בטענה כי לא היה מעורב בהחלטה ■ מחזיקי האג"ח טוענים כי לפי שעה מימן אינו מראה סימנים כי הוא מתכוון להחזיר ההלוואה של 20 מיליון דולר על פרויקט האתנול למרות שקיבל לפני עשרה ימים דרישה ממחזיקי האג"ח ■ המחזיקים: "אם נצטרך ניקח את מימן לביהמ"ש"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

לאחר שהודיעה ביום חמישי האחרון ההנהלה הבכירה של אמפל על הסכמה עקרונית לפרוש מתפקידה בעקבות דרישה של מחזיקי האג"ח, מודיעים הערב מחזיקי האג"ח של אמפל כי מימן אינו מוכן לוותר על כסאו כיו"ר דירקטוריון אמפל כל כך מהר.

לדבריהם של מחזיקי האג"ח, מימן ביקש דחייה של תהליך הפרישה של ההנהלה הבכירה בשבוע ימים בטענה כי לא היה מעורב בהחלטה. עוד סיפרו מחזיקי האג"ח כי ביהמ"ש קיבל את בקשתו של מימן אולם העניק אישור עקרוני לתכניתם הכוללת המרת חוב למניות בכורה עד לתשלום מלוא החוב המסתכם נכון להיום בכ-900 מיליון שקל.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

למרות האישור העקרוני להעברת השליטה לידי מחזיקי האג"ח, ימשיך בנתיים מימן לכהן כיו"ר דירקטוריון אמפל לצד תפקידו כמנכ"ל החברה וכנשיאה. על פי התכנית של ביהמ"ש האמריקאי, ימונה לאמפל קצין לביצוע ההסדר (Chief Restructuring Officer) שיהווה מעין נאמן לנכסי החברה עד שימונה דירקטוריון חדש.

הקצין האחראי יחליט האם להמשיך את כהונתם של אירית אילוז ויוסי מימן כנושאי משרה באמפל או שמא למנות אחרים במקומם. מחזיקי האג"ח בראשותם של פסגות ומיטב הודיעו כי ידרשו את סילוקם מהחברה.

אחד הנכסים העיקריים שמסתמכים עליו נושי אמפל היא הלוואה של 20 מיליון דולר (23 מיליון דולר בתוספת ריבית והצמדות) שלקח מימן מהחברה לצורך פרויקט האתנול בקולומביה. מחזיקי האג"ח טוענים כי לפי שעה מימן אינו מראה סימנים כי הוא מתכוון להחזיר את ההלוואה למרות שקיבל לפני עשרה ימים דרישה ממחזיקי האג"ח המיוצגים על ידי עו"ד עופר שפירא, אריה דנציגר ודן עופר. מחזיקי האג"ח אמרו אתמול כי "אם יהיה צורך הם לא יהססו לקחת את מימן לביהמ"ש".

אין זה מפתיע שהסכימה ההנהלה של אמפל להתפטר מתפקידה. קופת החברה כמעט התרוקנה ופעילות ניהול העסקים הרגילה שלה הצטמצמה משמעותית. גדות מיכליות, החברה הבת של אמפל , עברה לידיו של בנק דיסקונט שפועל למכירתה. מפרויקט צינור הגז נותר רק תביעה שמנהלת EMG (חברה בת של אמפל) נגד שלטונות מצרים. כל שנותר כרגע באמפל הם שליש מהזכויות בקניון לב המפרץ בחיפה ומחצית מהזכויות בקאנטרי קלאב בכפר סבא.

דובר אמפל הכחיש את הדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker