בסר אירופה: אם ניכנס לפירוק - נאבד הקניון בקפריסין לבנקים

"השותפים יראו בהחלטה להכניס את החברה להליכי פירוק רשלנות שעשויה להוביל לאחריות נזיקית ולהליכים משפטיים", אומרים בחברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

הבוקר פירסמה חברת בסר אירופה, שנמצאת על סף פירוק, כי אם עו"הד גיא גיסין ורענן קליר, שמתנהלים כעת כמפקחים ייכנסו לתפקידם כמפרקים - החברה תאבד את הקניון בקפריסין לטובת הבנקים.

"קיבלנו מכתב מהבנק המודיע לנו כי האפשרות שהחברה תיכנס להליכי פירוק נחשבת להפרה, שמקנה לבנקים שמימנו את הקניון זכות לדרוש פירעון מיידי של מלוא ההלוואה שהעמידו", מסרה למחזיקי אגרות החוב בסר והדגישה: "עם התרחשות אירוע ההפרה, המימון עלול להתבטל וההלוואה בצירוף הריבית והסכומים הנוספים בגינה יועמדו לפירעון מיידי ללא הודעה לבסר אירופה".

מגדלי בסרצילום: אייל טואג

בסר מזכירה למחזיקי אגרות החוב, כי הבנקים הם נושים מובטחים של הקניון ומשמעות הדבר הינה כי הבנקים בלבד יפרעו בגין החוב כלפיהם או בגין חלקו ומחזיקי אגרות החוב יוכלו להיפרע רק אחריהם מהיתרה - אך במקרה זה תרחיש כזה איננו נראה לעין כי אכן תישאר כל יתרה .

עוד מזהירה בסר את הנאמנים, כי השותפים שלה בפרויקט הורו לעורכי הדין שלהם לנקוט בצעדים משפטיים על מנת להגן על זכויותיהם .השותפים מאמינים שכפיה על החברה להגיע להליכי פירוק הינה מוקדמת ואינה טובה למחזיקי אגרות החוב.

"השותפים יראו בהחליטה להכניס את החברה להליכי פירוק כרשלנות שעשויה להוביל לאחריות נזיקית ולהליכים משפטייים" מזהירה החברה את נאמני אגרות החוב ועורכי הדין המטפלים בפרשה.

בסר אירופה חייבת למחזיקי האג"ח 95 מיליון שקל - 28 מיליון שקל לסדרה ח' ו-67 מיליון שקל לסדרה ט'. החברה התנהלה באחרונה עם הערת עסק חי בדו"חותיה, בשל העובדה כי תזרים המזומנים החזוי הציג שחסרים לה 45 מיליון שקל לשלם את חובותיה.

לפני מספר ימים המפרקים של בסר אירופה הגישו לסגנית בית המשפט המחוזי, השופטת ורדה אלשיך, דו"ח ראשוני בו הם קובעים כי העסקה בה מכרה החברה 15% מהנכס המהותי שלה - הקניון בקפריסין, מעלה תמיהות. לדעתם, הצדדים הכניסו להסכם הוראות היוצרות "מוקשי הגנה" מפני נושי החברה - מחזיקי האג"ח - שמא יעזו לפתוח נגדה בהליכי חדלות פירעון.

כמו כן כונס הנכסים של מדינת ישראל תמך במחזיקים בטענה כי אין סיבה לעכב את הליכי הפירוק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker