נציגות סדרה ב' של אלביט הדמיה: "התנהלות החברה עבריינית"

החברה החליטה לא לשלם את הריבית והקרן - ללא הסכמה של מחזיקי איגרות החוב ■ נציגות סדרה ב': "אם החברה היתה פונה לבית המשפט - היינו מגיעים להסדר עם בעל השליטה מוטי זיסר"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"התנהלות אלביט הדמיה היא עבריינית. החברה לא משלמת לבעלי האג"ח - בלי רשות ובלי סמכות", כך אמר היום אסף ברם, עו"ד נציגות סדרה ב' של החברה לאחר שהסתיימה היום אסיפת מחזיקי איגרות חוב של הסדרות הקצרות א' ו-ב' שהתקיימה בבית ציוני אמריקה. "אם החברה היתה פונה לבית המשפט, היינו מגיעים עם בעלי השליטה מוטי זיסר להסדר".

לטענת ברם, ששת נציגי החברה שהגיעו לאסיפה לא נתנו תשובות אינפורמטיביות לגבי מה שהולך להתרחש. "החברה לא סיפרה לנו מה העמדה שלהם. הם אפילו לא ענו לנו על שאלה פשוטה - האם הם עומדים לקבל רשות מבית המשפט לא להעביר לנו את התשלום?".

ביום חמישי האחרון הודיעו נציגי החברה לנציגות מחזיקי איגרות החוב הקצרות כי הם לא עומדים לשלם להם גם את הריבית הקרובה, בנוסף לקרן אותה הם היו אמורים להעביר. החברה, שחייבת לכלל המחזיקים 2.2 מיליארד שקל, הציעה למחזיקים להסכים להמיר את מלוא החוב למניות, להשאיר את זיסר כמנכ"ל עם אחזקה של כ-10%-15% ולהעביר את השליטה לקרנות עם תספורת של כ-50% למחזיקי האג"ח. לפי ההצעה, הקרנות יחזיקו בשליטה (יותר מ-51%) באלביט הדמיה, וכ-1.8 מיליארד שקל מתוך החוב יומרו למניות. כך יישאר חוב של לא יותר מ-700 מיליון שקל. בסכום זה ייכללו החובות לבנק הפועלים (240 מיליון שקל) ולאומי (60 מיליון שקל). את ההסדר הנוכחי סיכמה אלביט עם קרן יורק.

מוטי זיסרצילום: ניר קידר

לדעתו של ברם, הצפי הוא כי המחזיקים בסדרות הקצרות יצביעו בעד הסמכת הנציגות לנקוט בכל הצעדים המשפטיים, כולל פנייה לבית המשפט בדרישה לפירוק החברה.

"עד לפני שלושה שבועות החברה טענה שהיא תעמוד בהתחייבויות שלה כפי הסדרות - אך עכשיו הם טוענים שלא", אמר ברם. "שום דבר מהותי לא התרחש בחודש האחרון שלא מאפשר להם לשלם, ולכן זה נראה שהחברה שיקרה למחזיקים".

ברם אמר עוד כי "אם החברה היתה פונה לבית משפט ומבקשת רשות לדחות את התשלום אז אולי כבר היינו היום בהסדר. במצב הנוכחי החברה חדלת פירעון וצריכה להפסיק לשלם לכל נושאי המשרה. העסק כבר לא שלהם וצריך לחכות שהוא יעבור למחזיקי איגרות החוב".

לדעת ברם, הדבר הכי מדאיג בהתנהלות החברה היא ההשפעה שתהיה על התנהגות עתידית של חברות ציבוריות נוספות בשוק. "" צריך לעצור את ההתנהגות הפרטיזנית הזאת - המוסדיים צריכים להיות מודאגים בגללה", אמר.

ברם הוסיף כי גם ההצעה של מנהל קרן יורק ג'רמי בלאנק להסדר, לפיה ישאירו חלק ממניות החברה לבעל השליטה, לא מקובלת עליו, והדגיש כי "כלל המניות צריכות לעבור לנושים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker