"התספורת לבעלי האג"ח של אלביט הדמיה - 30%-50%"

כך נמסר ממידרוג, אשר הפחיתה את דירוג האג"ח של חברת האחזקות שבשליטת מוטי זיסר ב-5 רמות ל-Ca והצמידה אופק "שלילי" ■ לדבריה, דירוג זה תואם את שיעור ההפסד הצפוי לבעלי האג"ח

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

"שיעור ההפסד הצפוי לבעלי האג"ח של אלביט הדמיה בעקבות הסדר החוב הצפוי ינוע בטווח של 30%-50%", כך מעריכים האנליסטים בחברת הדירוג מידרוג. בהחלטת דירוג שפורסמה הערב, הפחיתו האנליסטים את דירוג האג"ח של חברת האחזקות המסובכת שבשליטת מוטי זיסר בחמש רמות ל-Ca (רמה נמוכה מאוד) והצמידה לה אופק "שלילי".

"שיעור ההפסד הצפוי לבעלי האג"ח תואם את רמת הדירוג", כתבו האנליסטים והמשיכו: "הצבת אופק הדירוג השלילי נובעת מהעובדה כי ככל שיתגלו קשיים נוספים (בכל הקשור למימושים או בנוגע להסכמות עם הצדדים הקושרים לחברה - ע"א) ייתכן שיעור הפסד גבוה אף יותר, שישקף דירוג נמוך יותר".

מוטי זיסרצילום: מוטי קמחי

אלביט הדמיה חייבת 2 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח, כשבקופתה מצויים 116 מיליון שקל. בנוסף, לחברה חובות של 300 מיליון שקל לבנקים הפועלים ולאומי וחוב של כ-1.2 מיליארד שקל לפלאזה סנטרס, החברה הבת.

אתמול, לאחר שאלביט הדמיה הודיעה על הקפאת תשלומי האג"ח, הורידה גם S&P מעלות את דירוג החברה ל-"D" (חדלות פירעון). אלביט נדרשת לשלם 82 מיליון שקל לסדרות א' ו- ב' בימים אלה. אולם, לאור בעיית נזילות קשה, החברה הודיעה על עיכוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker