קבוצת משקיעים רכשה השליטה ביקבי כרמל לפי 130 מ' ש'

הקבוצה כוללת משקיעים מקומיים וזרים מתחום הקמעונות בישראל ובארה"ב, ביניהם משפחת יסלזון לשעבר מבעלי השליטה בעלית

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

בתום תהליך של 6 חודשים אושרה מכירת יקבי כרמל לקבוצת משקיעים פרטיים לפי שווי חברה של 130 מיליון שקל. קבוצת המשקיעים כוללת משקיעים מקומיים ומשקיעים זרים מתחום הקמעונות בישראל ובארה"ב, ביניהם משפחת יסלזון לשעבר מבעלי השליטה בעלית, קבוצת שוטנסטין מהקבוצות הקמעונאיות הגדולות בארה"ב כולל ברשת המרכולים אלברטונ'ס וברשת האופנה אמריקן איגל, ליאו נואי לשעבר בעל השליטה בבריטיש ישראל, פייר בסנינו איש עסקים ומרשי יהדות צרפת, ורמו בן שושן בעל 50% בקבוצת מרינה שעוסקת בגידול שווק והפצה של פטריות וירקות מצוננים.

קרן קדמה בראשות גלעד שביט, אורי עינן, וגלעד הלוי ריכזה את הקבוצה. גלעד הלוי ישמש כיו"ר יקבי כרמל. קבוצת משקיעים זו גברה על קבוצת ניאופארם שבבעלות איש העסקים דוד פורר בהתמחרות על רכישת יקבי כרמל שערכה פועלים שוקי הון

אורי עינןצילום: יח"צ

העברת השליטה ביקבי כרמל נעשתה לאחר תהליך תחרותי ששיקלל מדדים כמו מחיר איכות המציע ותרומתו לפיתוח העתידי של היקב. העסקה אושרה על ידי האסיפה הכללית של הכורמים ברוב של 90% לאחר שדירקטוריון יקבי כרמל אישר אותה במחצית ינואר 2013. על פי מתווה העסקה קבוצת המשקיעים תרכוש תחילה 35% ממניות יקבי כרמל שנרכשו בעבר מכורמים באגודה שביקשו לפרוש ולממש את מניותיהם באגודה.

קבוצת המשקיעים עשויה להגדיל את החזקתה ביקבי כרמל עד ל-66% אם הסוכנות היהודית תבחר ב 14 הימים הקרובים למכור את החזקותיה ביקבי כרמל. אם הסוכנות היהודית תבקש לשמור על אחזקותיה תנפיק יקבי כרמל לקבוצת המשקיעים מניות חדשות שיגדילו את החזקתה ל-50.01%.

יקבי כרמל סיימה את 2012 במחזור מכירות של 200 מיליון שקל ומציגה על פי הערכות שולי רווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 10% מהמחזור. קבוצת המשקיעים מתכננת להגדיל את מחזור המכירות ולשפר את הרווחיות על ידי הגדלת הייצוא בעיקר בצרפת, בארה"ב ובאנגליה והרחבה משמעותית של פעילות יקבי כרמל בשוק בתי המלון המסעדות ובתי הקפה ועל ידי התייעלות בתפעול היקב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker