אברהם פרמצבטיקה גייסה 5.7 מיליון דולר מיישום, מפונטיפקס ומכלל

החברה תעשה שימוש בתמורת הגיוס כדי להשלים את הניסוי הקליני בשלב השני בלדוג'יסטיל, מולקולה חדשה לטיפול בפגיעה קוגניטיבית קלה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אברהם פרמצבטיקה השלימה גיוס של 5.7 מיליון דולר מבעלי המניות הנוכחיים שלה - יישום, חברת המסחור של הקניין הרוחני שנוצר באוניברסיטה העברית בירושלים, קרן פונטיפקס, כלל ביוטכנולוגיה ומוסד הטכניון למחקר ופיתוח. יישום ואינטגרה, חברת אחזקות של יישום בתחום הביוטכנולוגיה, יהיו בעלי 47% מאברהם פרמצבטיקה בעקבות הגיוס.

החברה תעשה שימוש בתמורת הגיוס כדי להשלים את הניסוי הקליני בשלב השני בלדוג'יסטיל, מולקולה חדשה לטיפול בפגיעה קוגניטיבית קלה. אברהם פרמצבטיקה צופה שניתוח הביניים של תוצאות הניסוי יתפרסם במחצית הראשונה של 2014. המטרה העיקרית של הניסוי היא לבדוק אם לדוג'יסטיל מסוגלת לעכב או למנוע את התחלת מחלת האלצהיימר.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיהצילום: יח"צ

מטרתו המשנית של הניסוי היא לבדוק את ההשפעה של לדוג'יסטיל בהשוואה לתרופת דמה (פלסיבו) על יכולות קוגניטביות. הניסוי יבחן גם את השינויים בנפח המוח על ידי שימוש ב-MRI. הדמיית MRI משמשת גם כמדד לצורך בחירת האוכלוסייה שלה סיכוי גבוה יותר לפתח אלצהיימר.

רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) הוציא באחרונה הנחיות חדשות בנוגע לפיתוח תרופות עבור שלביה המוקדמים של מחלת האלצהיימר שבהן הודגש הצורך בפיתוח תרופות שיתמקדו בשלביה המוקדמים של המחלה. בשלבים אלו יש לתרופות החדשות הסיכוי הטוב ביותר לספק לחולים תועלת משמעותית. פגישה קוגניטיבית קלה היא לעתים שלב מוקדם של מחלת אלצהיימר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker