לאחר שקופת אמפל התרוקנה: אירית אילוז ויורם פירון עוזבים

בעשור האחרון משכה אילוז שכר של 10.4 מיליון דולר (כ-40 מיליון שקל) מהחברה ■ הערב (16:00 שעון ישראל) יתקיים דיון בביהמ"ש המחוזי בניו יורק בנוגע להעברת השליטה לידי מחזיקי האג"ח

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

חצי שנה לאחר שכרעה חברת אמפל הבורסאית של יוסי מימן תחת עול חובות של 900 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, הודיעו הבוקר סמנכ"ל הכספים של החברה, אירית אילוז, והמשנה לנשיא החברה, יורם פירון, על כוונתם לעזוב את דירקטוריון החברה. בשנת 2011 שכרה של אילוז הסתכם בכ-4 מיליון שקל. בעשור האחרון משכה אילוז שכר של 10.4 מיליון דולר (כ-40 מיליון שקל).

הערב (16:00 שעון ישראל) יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בניו יורק בנוגע להעברת השליטה לידי מחזיקי האג"ח. ככל הנראה, בית המשפט האמריקאי צפוי לאשר את התוכנית של מחזיקי האג"ח ולמנות קצין לביצוע ההסדר (Chief Restructuring Officer) שיהווה מעין נאמן לנכסי אמפל עד שימונה דירקטוריון חדש לחברה. הקצין האחראי יחליט האם להמשיך את כהונתם של אילוז ופירון כנושאי משרה באמפל או שמא למנות אחרים במקומם. מחזיקי האג"ח בראשותם של פסגות ומיטב הודיעו כי ידרשו את סילוקם מהחברה. 

בינתיים, מכינים מחזיקי האג"ח של אמפל את השטח לתביעה נגד מימן בנוגע להלוואה של 23 מיליון דולר שלקח על פרויקט האתנול. עד כה, היו מנועים מחזיקי האג"ח לתבוע את מימן בשל כך משום שאמפל נמצאת בהליך של הקפאת הליכים (11 Chapter) בניו יורק. מחזיקי האג"ח, המיוצגים בידי עורכי הדין עופר שפירא, אריה דנציגר ודן עופר, ישלחו בימים הקרובים מכתב דרישה למימן שיחזיר את הכסף לאלתר. "אם הדרישה לא תיענה, נגיש תביעה כספית נגד מימן ונגד חברת מרחב שבבעלותו. בכוונתנו למצות את ההליך עד תומו כדי להשיב את הכסף לאמפל", אמרו עורכי הדין. 

ההלוואה לפרויקט האתנול היא אחד הנכסים העיקריים שעליהם מסתמכים נושי אמפל. לאמפל יש חובות למחזיקי האג"ח בסך 900 מיליון שקל. מלבד ההלוואה מחזיקה אמפל בשליש מהזכויות בקניון לב המפרץ בחיפה ובמחצית מהזכויות בקאנטרי קלאב בכפר סבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker